В офіційному повідомленні компанії мовиться, що на такий крок SpaceX вимушена піти через затримки у постачанні чипів, які вплинули на виробничі можливості компанії.

До теми SpaceX оновила обладнання для супутникового інтернету Starlink: що зміниться для користувачів

Дефіцит чипів в останні 6 місяців уповільнив наші очікувані темпи виробництва та вплинув на нашу здатність виконати багато замовлень цього року,
– пояснили у SpaceX.

У той же день компанія почала оновлювати орієнтовні терміни доставки для клієнтів, які оформили замовлення на обладнання Starlink. Багато хто з них повідомив, що як нова дата тепер зазначений 2022 рік, хоча раніше значилося "з середини до кінця 2021 року". Один користувач Reddit, який проживає в Аризоні, повідомив, що його замовлення було перенесено взагалі на 2023 рік.

Зменшення динаміки підключення

Крім того, Starlink не має можливості різко збільшити кількість абонентів, тому що його технологія сильно залежить від того, скільки супутників вже відправлено на орбіту. Сьогодні їх вже понад 1800, проте для обслуговування більшої кількості абонентів, особливо в тих місцях, де їх вже багато, SpaceX потрібно запустити ще не одну тисячу супутників, що вимагатиме часу.

У тому ж листі SpaceX розповіла, що до кінця наступного року послуги Starlink стануть доступними ще в 45 країнах світу – зараз очікується схвалення органів, що регулюють. І в цих країнах "понад 14 мільйонів людей цікавилися послугами Starlink".