Китай упевнено рухається до того, щоб зрівнятись за кількістю санкцій із росією. Поведінка країни на міжнародній арені дорого коштує і вже вплинула на виробництво чипів. Нові санкції з боку США ще більше поглиблять проблеми.

Цікаво Китайські та російські хакери атакували Тайвань у день візиту Ненсі Пелосі: які наслідки

Що заборонили Китаю

  • Бюро промисловості та безпеки Міністерства торгівлі США оголосило про заборону експорту програмного забезпечення для транзисторів GAAFET – технології автоматизованого електронного проєктування (EDA) нового покоління, яку розробили американська компанія Intel та південнокорейська Samsung.
  • Повідомляється, що подібні транзистори є ключовими в розробці мікросхем, що використовуються у військовій техніці, включаючи оборонні супутники. GAAFET дозволяє створювати швидші, енергоефективні та більш стійкі до радіації інтегральні схеми, які можуть покращити багато комерційних та військових пристроїв.
  • Це може завадити китайським виробникам мікросхем отримати доступ до передових напівпровідникових технологій на базі 3-нанометрових процесів.

Тепер на китайських виробників чекають труднощі в розробці чипів нового покоління.

Два найбільші у світі постачальники інструментів EDA – Synopsys Inc та Cadence Design Systems Inc, що базуються в США. Вони володіють 62 відсотками світового ринку. Ще 13 відсотків охопила німецька компанія Siemens.