Компанія SpaceX у четвер проводила випробування прототипу SN8 корабля Starship, які закінчилися вибухом апарату, повідомляє 24 канал.

Цікаво Сонячний спалах накрив Землю до 10 грудня: чого чекати

Раніше Маск зазначав, що можливість вибуху під час польотного тесту чимала і складає 66,6%, тож інженери були готові до такого завершення.

Місце невдалої посадки після вибуху

Як проходив політ та причина вибуху

Корабель успішно стартував, двигуни відпрацювали належний час, система подачі палива успішно переключилася на баки в носі корабля, які й підвели через недостатній тиск.

Ілон Маск повідомив, що швидкість корабля була надто високою перед приземленням і SN8 розбився. Це сталося через те, що під час посадки тиск у верхньому баку був занадто низьким, що викликало нестачу тяги.

Вибух Starship SN8, відео:

Старт Starship SN8, відео:

Варто зазначити, що це лише випробування і Starship все ж зміг піднятися у повітря та зайти на посадку.

У своєму твіттері Маск зазначив, що усі потрібні цілі тесту було виконано, крім м'якої посадки і сам він вважає випробування успішними.

Згодом глава SpaceX додав гучне "Марс, ми йдемо!".

Що далі

На Starship чекає доопрацювання та чергові випробування. Команда вже підготувала наступний тестовий прототип SN9, який готовий до випробувань. Вони будуть проведені після того, як команда SpaceX внесе відповідні зміни.

Що таке Starship?

Це надважкий вантажний корабель, який буде виводити до 100 тонн корисного навантаження на низьку опорну орбіту Землі. Він складається з двох частин: корабля Starship та ракети-носія Super Heavy/ Компанія SpaceX планує використовувати різні конфігурації корабля: базова версія, призначена для доставки людей або вантажів на Місяць, Марс та інші планети, а також на низьку навколоземну орбіту або в будь-яку точку Землі; танкер для дозаправки майбутніх місій на орбіті Землі, і "космічна вантажівка" для доставки великої кількості супутників, зокрема конгломератів Starlink, на орбіту Землі.