Дані платформи Downdetector, яка відстежує доступність інтернет-ресурсів, говорять про те, що користувачі Telegram стикаються з труднощами при завантаженні додатка, підключенні до серверів сервісу, а також при відправленні повідомлень. Проблеми почалися незабаром після того, як стало відомо про масові збої в роботі сервісів Facebook.

Не пропустіть Facebook, Instagram та WhatsApp досі не працюють: у мережі назвали можливу причину збою

Ми раді, що усі зареєстровані облікові записи переходять з WhatsApp, але серверам складно впоратися з усім відразу,
– йдеться в повідомленні Telegram.


Користувачі Telegram зіткнулися зі збоями у роботі месенджера / Скриншот

Інші сервіси також переживають труднощі

Окрім сервісів Facebook від збоїв також постраждали й інші сайти та сервіси робота яких тим чи іншим чином пов'язана з Facebook. Зокрема такі платформи як Twitter та Netflix зафіксували значне підвищення трафіку та пов'язані з цим проблеми в роботі сервісів.

Facebook вже перепросила за незручності викликані проблемами в роботі соціальної мережі та месенджерів і пообіцяла за можливості швидше повернути свої платформи до роботи.

Ми знаємо, що у деяких людей виникли проблеми з доступом до наших додатків та продуктів. Ми працюємо над тим, щоб якомога швидше повернути все в нормальний стан і приносимо вибачення за незручності,
– зазначено у повідомленні Facebook.

На проблеми у Facebook вже відреагували трейдери. Акції Facebook на момент написання новини просіли вже більш ніж на 5,6%. Що цікаво, також страждають цінні папери та багатьох інших IT-компаній, але поки що не настільки серйозно.

У чому причина збою роботи Facebook

Одна з теорій говорить про видалення записів DNS, які повідомляють, як знайти сторінки соцмереж в інтернеті. Експерти з безпеки зазначають, що відключення могло бути викликано збоєм конфігурації, який своєю чергою може бути результатом внутрішньої помилки.

Є також версія про хакерську атаку. І хоч всерйоз таку можливість не розглядають, оскільки атака такого масштабу потребує дуже значних і сучасних технологічних ресурсів та потужностей, якими мало хто володіє, у даркнеті вже виявили базу з 1,5 мільярдами записів користувачів Facebook.

Глобальний збій у фейсбуці й інстаграмі – все найважливіше

  • Масштабний збій у роботі світових соціальних мереж стався увечері 4 жовтня.
  • Спершу користувачі повідомили, що перестали працювати фейсбук та інстаграм.
  • Facebook повідомив, що працює над вирішенням проблеми.
  • Стабілізувати ситуацію у найближчі години не вдалося.
  • Згодом перестали нормально працювати Netflix; Steam; PlayStation; Twitter; Google; Amazon та інші платформи через стрімке зростання трафіку.
  • У цей час почали падати акції IT-компаній США.
  • За даними, організації NetBlock, година проблем з соцмережами коштує світові 161 422 838 доларів.
  • Збитки від збою вже можуть сягати майже 500 мільйонів доларів.

    У роботі Facebook стався масштабний збій: деталі / Інфографіка 24 каналу