Проблему виявила громадська організація "Детектор медіа", яка займається висвітленням подій та явищ, пов'язаних із медіа та журналістикою. У Facebook поки не коментували ситуацію. Причини різкого зменшення кількості підписників досі невідомі.

Цікаво Російські хакери атакували сайти американських аеропортів

Що відомо

Як пише джерело, перші скарги на втрату підписників з'явилися вночі 12 жовтня. Незалежно від кількості підписників до цього, у блогерів їх залишилося до 10 тисяч. На кожній сторінці це число було різним.

  • Наприклад, Марк Цукерберг, який мав 119 мільйонів фоловерів на своїй сторінці, залишився з 9993 читачами.
  • Головний редактор HUBZ Inform Ігор Тихолаз мав 25 тисяч підписників, а залишилось 9971.
  • Сторінка Олексія Арестовича – 880 тисяч і 9993 відповідно.

Цукерберг вирішив обнулити усім блогерам кількість підписників – у багатьох їхня кількість впала за ніч до майже ідентичної цифри у 9970 читачів. Про це написали багато хто з моїх знайомих журналістів, друзів. Хто мав 40, хто 50, а хто і 125 тисяч, чи як я 25 тисяч – усі однаково втратили,
пише Ігор Тихолаз у своєму фейсбуці.

Неясно, чому так сталось, але зрозуміло, що мова йде про збій в системі Facebook, а не про цілеспрямоване видалення облікових записів – наприклад, ботів. На це натякає однакова кількість підписок, що залишаються, а також той факт, що некоректне число відображається лише на головній сторінці. При переході у розділ "Читачі" система відображає правильну цифру.