Автор проєкту Next Spaceflight Майкл Бейлор заявив, що випробування перебувають на ранній стадії і тому турбуватися нема про що. За його словами, розробники зроблять висновки після того, що сталося. Про це повідомляє GeekWire.

До теми: SpaceX возитиме туристів в космос на рекордну висоту

Що сталося

Ракета Starship SN1 проходила тестові випробування з наповненя паливних баків корабля рідким азотом. Під час тестів стався подвійний вибух корабля. Перший зруйнував нижню частину прототипа і підкинув Starship на кілька десятків метрів. При падінні другий вибух зруйнував верхню частину корабля. Це був той самий прототип, який Ілон Маск збирався використовувати для тестового польоту на висоту 20 км в найближчі кілька місяців.

Дивіться відео вибуху ракети у США:

Про масштаби збитку SpaceX поки нічого не повідомила. Не ясно також, повністю втрачений прототип, чи якусь його частину все ж можна використовувати для подальших навантажувальних експериментів. Деякі американські сайти повідомили, що кілька співробітників полігону отримали в результаті аварії травми, але без подробиць.

Попередній інцидент

Примітно, що це вже другий вибух на випробуваннях Starship за останні 4 місяці. У листопаді минулого року інший прототип корабля Starship Mk1 вибухнув під час випробувань на герметичність на тому ж полігоні в Бока-Чіка.

Тоді співробітники SpaceX також тестували паливні баки ракети, намагаючись заповнити їх до межі кріогенної рідиною. У листопаді вибух був не такий потужний - ракета залишилася на місці, хоча і отримала помітних ушкоджень, а відлетіла на 150 метрів вгору лише верхня частина.

Що тепер буде з майбутнім польотом

Саме прототип, який вибухнув у суботу, передбачалося використовувати в пробному польоті на висоту близько 20 кілометрів з подальшим приземленням. Маск обіцяв, що цей політ відбудеться вже в найближчі кілька місяців.

Тепер SpaceX доведеться побудувати новий екземпляр прототипу і врахувати допущені при проектуванні та складанні помилки. Очевидно, що терміни першого керованого польоту доведеться сильно змістити – Starship поки зовсім до цього не готовий.

Що відомо про корабель StarshipЦе багаторазовий корабель компанії SpaceX, який розробляється з 2017 року. Він повинен стати основним носієм для польотів на Місяць і Марс, а також буде використовуватися для перевезення вантажів і людей з однієї точки планети в іншу.

За найоптимістичнішими планами кожен Starship буде злітати тричі на день, тобто близько 1000 разів на рік. В рамках орбітального "стрибка" корабель братиме на борт до 150 тонн вантажів, тобто буде переміщати близько 150 тисяч тонн в рік.

Раніше Маск говорив, що планує в рамках колонізації Марса побудувати до 1 тисячі кораблів Starship.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно