Як зауважують експерти, активізувалися хакерські угруповання, підпорядковані спецслужбам Росії. Відтак, в СБУ вирішили активніше інформувати українців про такі атаки, щоб знизити вразливість до цих атак.

Важливо На Android виявили низку додатків, що роблять покупки без згоди користувача

Приклад атаки

Так, у квітні зафіксували кібератаку на ІТС (інформаційно-телекомунікаційні системи) органів державної влади. Хакери використали документи, що стосувались COVID-19. Звичайно, вони мали шкідливе програмне забезпечення.

Якщо користувачі завантажували ці файли (через поштові повідомлення, групи в месенджерах, тощо), то це призводило до ураженням комп'ютерів. Після цього хакери могли завантажувати робочі файли на сервери зловмисників.

Приклади хакерської атаки / Скриншоти СБУ

Куди звертатись

Якщо ж користувачі стали свідками чи жертвами атак, або ж мають іншу інформацію про можливі кібератаки, потрібно звертатись в СБУ:

  • incident@dis.gov.ua – для повідомлень об’єктів критичної інфраструктури та органів державної влади;
  • cvd@dis.gov.ua – для повідомлень щодо виявлених вразливостей в інформаційно-телекомунікаційних системах об’єктів критичної інфраструктури та органів державної влади);
  • misp.gov.ua – платформа обміну індикаторами компрометації між об’єктами критичної інфраструктури та органами державної влади, користувачі яких заздалегідь підключені.