Генеральний директор Microsoft Сатья Наделла поговорив із журналістами Business Insider і став уже третім керівником, який визнав, що компанія припустилася серйозних помилок у мобільному секторі. У 2014 році він замінив на посаді Стіва Балмера, а трохи більше ніж через рік списав 7,6 мільярда доларів, пов'язаних з придбанням Microsoft телефонного бізнесу Nokia.

Дивіться також Велика презентація Microsoft: усе, що показала компанія на заході Surface and AI

Компанія шкодує

В інтерв'ю Business Insider Наделла визнав, що вихід Microsoft з бізнесу мобільних телефонів можна було б здійснити краще. На запитання про стратегічну помилку або неправильне рішення, про яке він шкодує, Наделла відповів що вихід з ринку смартфонів, які він тоді ще називав "мобільними телефонами", був саме тим кроком, який дався йому найважче, і який можна було б здійснити інакше:

Озираючись назад, я думаю, що ми могли б зробити так, щоб це працювало,
– сказав директор.

Microsoft остаточно підтвердила, що Windows Phone померла через кілька років після списання телефонного бізнесу Nokia, але вже через пів року після цього рішення було зрозуміло, що з Windows Phone покінчено. З того часу Microsoft випустила свої телефони Surface Duo та Surface Duo 2 на базі Android, але без наступника та без оновлень програмного забезпечення не зрозуміло, яке майбутнє чекає на них.

Наделла став третім генеральним директором Microsoft, який визнав помилки компанії в сфері мобільних телефонів.

  • Співзасновник і колишній генеральний директор Microsoft Білл Гейтс сказав, що його "найбільшою помилкою в історії" був програш Microsoft операційній системі Android.
  • Колишній генеральний директор Microsoft Стів Балмер також не поспішав реагувати на загрозу Android та iPhone, зосередивши зусилля компанії на Windows Mobile. Над смартфонами Apple він узагалі сміявся, називаючи їх "найдорожчим телефоном у світі, який не приваблює бізнес-клієнтів, бо не має клавіатури". У 2013 році Балмер зізнався, що шкодує про те, що не зосередився на телефоні набагато раніше. "Я шкодую, що на початку 2000-х років був період, коли ми були настільки зосереджені на тому, що нам потрібно було зробити навколо Windows [Vista], що не змогли перерозподілити таланти на новий пристрій під назвою телефон. Це те, про що я шкодую найбільше".

Протягом останнього десятиліття Microsoft зосередилася на додатках для Android та iOS. Компанія постійно оновлює свій Phone Link, щоб зв'язати телефони Android і iPhone з Windows. Microsoft також тісно співпрацює з Samsung, щоб гарантувати, що її мобільні додатки Office будуть попередньо встановлені на телефонах Samsung на базі Android.