Учені зазначають, що це єдина подібна знахідка в Північній Америці. Старійшини місцевого поселення Тр'ондек Хвечін назвали мамонта Нун чо га, що мовою хань означає "велике дитинча тварини".

Цікаво Першого масового вимирання, можливо, не було: що відбулося 550 мільйонів років тому

Що відомо про знахідку

Заморожене тіло виявили у вічній мерзлоті місцеві шахтарі.

  • Швидкий огляд показує, що це жіноча особина приблизно такого ж розміру, як і шерстистий мамонт, виявлений в Сибіру в 2007 році, вік якого оцінили у 42 000 років.
  • Геологи з Геологічної служби Юкона та Університету Калгарі, які дослідили замерзлого мамонта на місці, припускають, що Нун чо га помер і був заморожений у вічній мерзлоті під час льодовикового періоду понад 30 000 років.
  • У мамонтеняти збереглися нутрощі, волосся і навіть нігті.
  • Ці дивовижні останки льодовикового періоду дають надзвичайно детальне уявлення про часи, коли Нун чо га блукав Юконом разом із дикими кіньми, печерними левами та гігантськими степовими бізонами.
  • Відкриття Нун чо га знаменує собою першого майже повного і найкраще збереженого муміфікованого шерстистого мамонта, знайденого в Північній Америці. Частково збережене тіло мамонта, на ім'я Еффі, було знайдено в 1948 році на золотій копальні у внутрішній частині Аляски.


Команда дослідників поряд і мумією мамонта / Фото Prof Dan Shugar

Юкон завжди був всесвітньо відомим лідером у дослідженнях льодовикового періоду та Берінгії. Ми захоплені відкриттям муміфікованого шерстистого теляти мамонта: Нун чо га. Без міцного партнерства між шахтарями, Тр'ондек Хвечін та урядом Юкону, подібні відкриття не могли б відбутися,
– коментує Міністр туризму та культури Рандж Піллаї.

Імовірно, тварину передадуть до одного з місцевих музеїв, де вона буде зберігатися й притягувати туристів з усього світу.


Мумія мамонта Нун чо га / Фото Prof Dan Shugar

Читайте також і про інші знахідки: