Компанія звертає особливу увагу на те, що це несмертельна зброя. Вона матиме дистанційне управління й зможе знешкодити стрілка менш ніж за 60 секунд. Засновник та генеральний директор Axon Рік Сміт упевнений: "Сьогодні єдина життєздатна відповідь масовому стрілку – це ще одна людина зі зброєю".

Цікаво У штаті Нью-Йорк літнім людям роздадуть роботів-компаньйонів для боротьби із самотністю

Що відомо

Керувати безпілотником, за планами Axon, буде людина за допомогою гарнітури віртуальної реальності. Оператор дрона буде приймати рішення, чи використовувати електрошокер у кожному конкретному випадку. При цьому він повинен "погодиться взяти на себе юридичну і моральну відповідальність за будь-які ініційовані силові дії".

Консультативна рада з етики, створена компанією Axon в 2018 році для спостереження за роботою компанії над штучним інтелектом, попередила, що фірма поспішає з технологією. На її думку, "рішення Axon викликає глибокий жаль".

Рада з етики заявила, що ідея дрона, оснащеного електрошокером, була представлена ще понад рік тому, і після тривалих обговорень більшість членів проголосували проти навіть обмеженого пілотного проєкту. Ідея була відхилена в тому числі тому, що фірма має намір продавати технологію не тільки поліції.

Що цьому передувало:

  • Axon запропонувала нову розробку після наймасовішої за кількістю жертв стрілянині в школі за останні 10 років у США.
  • 25 травня 2022 року озброєний Сальвадор Рамос убив 19 дітей і двох дорослих у початковій школі Робба невеликого містечка Ювалде, Техас.
  • Злочинець перебував у школі понад годину, перш ніж був застрелений.