Таку інновацію впроваджує в життя фінська компанія Trombia Technologies. Повністю автоматизований робот-пилосос Trombia Free уже прибирає велосипедну вулицю Баана, що у Гельсінкі. Ночами він чистить інші вулиці столиці Фінляндії.

Цікаве У США самозайнявся та згорів черговий електромобіль Chevy Bolt

Trombia Free підмітає вулицю: дивіться відео онлайн

Робопилесос має 3,52 метра в довжину та 2,3 метра в ширину. Ширина може збільшитися до 3 метрів, якщо встановити додаткові щітки для прибирання.

Робот оснащений камерами та лідарами, що дозволяє йому успішно працювати повністю автономно та самотужки уникати зіткнень з навколишніми предметами.

Що таке лідар?

Це пристрій для вимірювання відстані за допомогою лазера. Він точно заміряє час, який проходить між початком роботи лазера та поверненням його в приймач внаслідок відбиття від поверхні. Завдяки лідарам можна створювати трьохвимірну карту поверхні.

Цікаве Як вибрати пилосос для автомобіля: корисні поради

Максимальна швидкість руху Trombia Free сягає 25 кілометрів на годину. Проте під час прибирання машина, як правило, рухається зі швидкістю 2-6 кілометрів на годину. В такому режимі робот може працювати до 17 годин.

У Норвегії та Німеччині тестові машини можуть з'явитися уже влітку 2021 року. Продажі перших серійних роботів почнуться у 2022 році.