Маск, як і раніше, упевнений, що його інженери близькі до створення повноцінного робомобіля і до готовності необхідного програмного забезпечення залишаються лічені місяці.

Не пропустіть Наче після аварії: потрощений Cybertruck помітили на одній з вулиць у США

Дві технології, на яких я зосереджений, і які я намагаюся в ідеалі завершити до кінця року, – це вивести наш Starship на орбіту, а потім зробити так, щоб автомобілями Tesla повністю керував автопілот. Значне поширення безпілотних автомобілів, принаймні у США, вже відбувається, а в Європі поки що все залежить від схвалення регулюючих органів,
– розповів Маск під час виступу на енергетичній конференції в Норвегії.

Що таке Tesla Full Self-Driving і як він працює

Зараз автопілот Tesla - Full Self-Driving – продається як окрема послуга вартістю 15 тисяч доларів і працює як просунута система допомоги водієві. Технологія дозволяє автоматично змінювати смугу руху, виїжджати на автостради та з'їжджати з них, розпізнавати знаки дорожнього руху та світлофори, а також паркуватись. При цьому програмне забезпечення досі перебуває в режимі бета-тестування. Компанія поступово розширює функціонал, знижуючи вимоги до зосередженості водія на дорозі.

Заява Маска про систему Full Self-Driving з'явилися на тлі серії тривожних для компанії новин про автопілот Tesla. В останні місяці технологіями компанії зацікавилися американські регулятори – на думку деяких законодавців, розробник надто обнадіює своїх клієнтів, через що ті розслабляються за кермом і потрапляють в аварії. Сама Tesla, звісно ж, стверджує протилежне. За даними компанії, платформа Full Self-Driving вже запобігає по 40 ДТП на день лише у США.

Читайте на техно Представлена нова версія дизайну вантажівки Tesla Semi, яка надійде у серійний продаж

Говорячи про автопілот, Маск також додав, що бути під наглядом регуляторів різних країн це нормально. Tesla працює з організаціями, що сертифікують автопілот, як у США, так і в Європі. Якщо компанія діятиме за графіком, придбати та активувати повністю безпілотний режим в електромобілі Tesla можна буде вже до Різдва, упевнений підприємець.