Деградації акумулятора неможливо уникнути, але як довго повинен працювати акумулятор ноутбука? А що впливає на його роботу? 24 Канал розповідає все, що потрібно знати про акумулятор вашого ноутбука, для правильного догляду за ним.

Читайте на сайті Ваш Android-смартфон гальмує, але це можна виправити – ось що потрібно зробити

Як довго працюють батареї для ноутбуків?

Як правило, батарея ноутбука служить від двох до п'яти років, перш ніж втратить здатність утримувати заряд. Хоча ця оцінка відображає термін служби акумулятора в ноутбуці, що використовується середньостатистичним користувачем, вона не є абсолютно точною. Термін служби акумулятора залежить від того, наскільки швидко ви працюєте через цикли заряджання акумулятора.

Середньостатистичний ноутбук містить акумулятор, який може витримати в середньому від 300 до 500 циклів заряджання, перш ніж відбудеться значне зменшення ємності акумулятора. Рідше використання ноутбука може подовжити ці цикли, хоча повне невикористання може скоротити термін служби акумулятора.

Важливо враховувати, скільки триває кожен цикл заряджання. Якщо після повного заряджання ноутбука його вистачає на десять-дванадцять годин, ви можете використовувати лише один цикл заряджання кожні два дні – це фактично гарантує, що батарея прослужить кілька років. Якщо ж батареї вистачає лише на п'ять годин заряджання, можливо, вам доведеться використовувати кілька циклів заряджання щодня.

Що впливає на термін служби акумуляторів ноутбуків?

На термін служби акумуляторів для ноутбуків впливають кілька факторів, зокрема загальна кількість циклів заряджання, вплив надмірного нагрівання та якість самого акумулятора.

Цикли заряджання

Найважливішим фактором, що впливає на термін служби акумулятора вашого ноутбука, є те, наскільки швидко ви використовуєте його цикли заряджання. Як уже згадувалося, більшість ноутбуків витримують від 500 до 1000 циклів заряджання, перш ніж батарея втрачає значну ємність.

Як наслідок, ноутбуки, які використовуються часто, але протягом коротких періодів часу, зазвичай мають довший термін служби акумулятора, ніж ноутбуки, які використовуються годинами щодня.

Якість акумулятора

Якість самого акумулятора також впливає на термін його служби. Як правило, найкращий термін служби має батарея від виробника – або батарея стороннього виробника, виготовлена з якісного матеріалу, наприклад, літію.

Дешеві акумулятори сторонніх виробників, швидше за все, матимуть коротший загальний термін служби і можуть бути більш вразливими до деградації, спричиненої надмірним нагріванням або високою потужністю зарядного пристрою.

Корисно Неочікувана небезпека Telegram: шахрайські боти наповнюють месенджер і ось як їх уникнути

Неправильне заряджання

Потужність зарядного пристрою для ноутбука має велике значення. Термін служби акумулятора вашого ноутбука буде максимальним, якщо ви використовуєте зарядний пристрій, який продається разом з ноутбуком, або зарядний пристрій стороннього виробника з еквівалентною потужністю.

Надмірне нагрівання

Спека є одним із головних чинників, який може скоротити термін служби акумулятора вашого ноутбука. Пошкодження можуть бути спричинені внутрішніми або зовнішніми джерелами тепла.

Краще не користуватися ноутбук у дуже спекотну погоду, а якщо це необхідно, то переконайтеся, що нижні вентиляційні отвори завжди залишаються розблокованими.

Не навантажуйте процесор і не використовуйте програми, які призводять до перегріву ноутбука. Якщо ноутбук часто перегрівається, вам може знадобитися ремонт.

Тривале простоювання

Останній, але не менш важливий фактор, що впливає на термін служби акумулятора – це простоювання ноутбука без роботи. Якщо батарея простоює протягом декількох тижнів або довше, а в ній залишається заряд і це може швидко погіршить її стан.

Дивіться також Ось що вам обов'язково необхідно зробити перед продажем смартфона або ноутбука

Як продовжити термін служби акумулятора ноутбука

Дуже неприємно, коли ваш ноутбук не може тримати належний рівень заряду. Хоча деградація акумулятора неминуча, її можна пом'якшити, продумано використовуючи кожен цикл заряджання та застосовуючи правильні звички догляду за акумулятором, які ми описали вище.

Коли батарея вичерпає свій ресурс, заміна її на оригінальну або якісну батарею стороннього виробника – чудовий спосіб продовжити термін служби вашого ноутбука.