Однак у погоні за дешевшими витратними матеріалами можна витратити ще більше, ніж планувалось. Розповідаємо, як використання оригінальних розхідників для друку економить ваші витрати.

Виробників часто картають за чималу ціну оригінальних витратних матеріалів для принтерів. Справді, вартість картриджів, аксесуарів та інших розхідників, що випускаються компаніями-виробниками оргтехніки вища, ніж аналоги від інших виробників.

Оскільки мовиться саме про витратні матеріали, які потрібно купувати регулярно, у користувачів виникає цілком резонне бажання заощадити.

Однак висока ціна оригінальних замінників не примха виробників. Користувач платить за гарантію однозначно вищої якості, надійної роботи техніки та результат, який може забезпечити виробник принтера при користуванні саме його змінними матеріалами.

Компанії, які на ринку не один десяток років, лідери індустрії вкладають чимало грошей у розробку, випробування та серійне виробництво як самої техніки, так і всіх витратних матеріалів до неї, щоб все працювало на найвищому рівні.

Як техніка, так і витратні матеріали для неї, повинні відповідати усім стандартам якості, екології та низці інших вимог, якими часто нехтують виробники неоригінальних аксесуарів. Саме це призводить до кепських результатів друку, а часто до поломок, ремонт яких у результаті обходиться в рази дорожче, ніж покупка оригінальних змінних елементів.

Як працюють лазерні принтери

Спрощено роботу чорно-білого лазерного принтера можна описати таким чином.

 • Промінь лазера створює на обертовому світлочутливому барабані зображення за принципом розгортки.

 • Ділянки поверхні барабана, освітлені променем лазера, набувають електричний заряд. До них прилипають частки тонера.

 • Через барабан "прокочується" аркуш паперу і на нього переходять прилиплі до барабану частки.

 • Тонер, який залишився на барабані, знімається спеціальним механізмом та направляється у бункер з відпрацьованим тонером.

 • Далі лист подається в нагрівач (так звану пічку), що представляє собою нагрітий валик, через який "прокочується" папір.

У результаті тонер надійно закріплюється на папері. За таким же принципом працюють світлодіодні принтери, з тією лише різницею, що зображення створюється не лазером, а лінійкою світлодіодів.

У 1982 році Canon розробила перший у світі картридж з тонером "Все в одному". Компанія створила рішення, де усі деталі об’єднуються в єдиному картриджі з тонером. Конструкція такого картриджа не проста і всі його елементи повинні працювати надійно, як годинник.

Як компанії дбають про якість оригінальних замінників

Лідер у розробці, виробництві та продажу лазерної техніки на українському ринку – Canon, вкрай відповідально ставиться до виготовлення витратних матеріалів, адже метою компанії є створення високоякісних надійних і безпечних пристроїв, які відповідають сучасним вимогам.

Уся продукція для принтерів проходить жорсткий контроль, завдяки чому відсоток браку серед оригінальних витратних матеріалів практично дорівнює нулю. Також виробник реалізував у своїх картриджах спеціальні функції очищення, що дають змогу уникнути засмічення.

Крім того, одним з найважливіших питань при створенні продукції Canon є безпека споживача. Це означає, що всі картриджі розроблені таким чином, аби запобігти шкоди людині або забрудненню навколишньому середовищу.

Не потрібно додатково розповідати про те, що виробники неоригінальних аксесуарів та розхідників не можуть гарантувати якості, надійності та безпеки своєї продукції та не несуть жодної відповідальності за будь-які ускладнення у роботі внаслідок використання їх продукту.

Наслідки використання неоригінальних картриджів

Особливістю лазерних та світлодіодних принтерів є те, що велика частина вузлів, з якими стикається тонер, зосереджені у змінному картриджі. Що ж може піти не так під час використання неоригінального картриджа чи тонера?

 • По-перше, з картриджа може висипатися тонер і потрапити у механічні вузли принтера.

 • По-друге, неякісний тонер здатний привести до передчасного виходу з ладу пічки принтера.

Переваги використання оригінальних витратних матеріалів

Як ми вже зазначали, виробники принтерів дбають про якість власних витратних матеріалів. До прикладу, компанія Canon запровадила суворий контроль відповідності високим стандартам кожної з десятків операцій: вимогливо тестується сировина, яка використовується для виготовлення тонера, відфільтровуються домішки та сторонні матеріали безпосередньо перед заповненням тонера і багато іншого.

Відтак розхідники Canon володіють низкою переваг:

 • тонери відповідають технології друку принтера;

 • забезпечується довговічність роботи принтера;

 • відбитки з використанням оригінальних тонерів забезпечують чистий друк;

 • оригінальний тонер не відсипається від паперу і не боїться вологи;

 • друк з використанням оригінальних картриджів безпечний для людини і довкілля;

 • заміна оригінальних картриджів з тонером не викликає складнощів;

 • оригінальні картриджі заправлені на 100% і відповідають заявленій ємності.

Оригінальні картриджі Canon дають змогу залишатися впевненим у виключній продуктивності кожного картриджа. Повторно ж заправлені картриджі не можуть забезпечувати друк на рівні нових картриджів, оскільки їх внутрішні компоненти можуть бути частково або повністю зношені.

Турбота про екологію

Використання оригінальних витратних матеріалів не лише економніше, але й екологічніше, адже усі оригінальні продукти виготовленні з урахуванням вимог для мінімізації негативного впливу на довкілля.

Наприклад, унікальна технологія заміни роликів Canon гарантує повну відсутність виділення озону в атмосферу. Ця технологія є безпечною для здоров'я людини, а також дозволяє зробити картридж більш компактним.