Що таке Root-права?

Отже, Root-права (або Root-доступ) – це режим суперкористувача Android, він допомагає розширити кордони ваших прав в системі, відповідно розшити функціональність "операційки". Завдяки Root-правам ви можете замінювати системні файли, видаляти системні додатки, прибирати рекламу, здійснювати резервне копіювання та багато іншого.

Читайте також: Як ввімкнути темну тему Instagram для iOS

Проте Root-доступ має і свої недоліки, головним з яких є скасування гарантії на ґаджет. Проте це не так страшно, коли термін гарантії пристрою минув, або ви навчитеся приховувати Root-права на Android, коли в цьому буде необхідність. Окрім того, всі зміни, які ви вносите в систему, ви робите на свій страх та ризик, адже із браком необхідних знань ви з легкістю зможете перетворити свій улюблений девайс на "цеглину".

Що робить Root: його переваги та недоліки

Користувачі, які абсолютно не мають уявлення про Root або проінформовані не належним чином ризикують витратити кілька годин, аби розібратися як же все-таки отримати суперкористувацький доступ. Проте окрім загальних відомостей про Root вам необхідно також знати, для чого вони необхідні і чи готові ви поставити на кін стабільну роботу операційної системи, якщо раптом щось піде не так.

Переваги Root-прав:

 1. Зміна та видалення системних додатків та файлів;
 2. Інсталяція особливих додатків, для них необхідний Root;
 3. Використання додаткових налаштувань та функцій Android;
 4. Видалення попередньо встановлених, системних програм та непотрібного "сміття";
 5. Використання програм та твіків (файлів, які дозволяють вносити зміни в реєстр, залежно від внутрішнього коду) для досягнення кращої продуктивності та автономності пристрою;
 6. Видалення рекламних банерів із додатків та ігор.

Ризики Root-прав:

Хоча переваги, які надають Root-права можуть стати вагомим аргументом на користь їх отримання, тут варто врахувати і ризики, на які ви наражаєтеся.

 1. Втрата гарантії (хоча Root-доступ можна анулювати за необхідності);
 2. Нестабільна робота пристрою у випадку пошкодження системних файлів або необдуманого застосування твіків;
 3. Втрата можливості отримувати оновлення прошивки від виробника.


Як отримати Root-права на Android

Ознайомившись із перевагами та недоліками отримання Root-доступу, і твердо вирішивши зробити це на своєму пристрої, можна переходити до наступного етапу – безпосередньо до рутування, обравши перед цим необхідний додаток.

Які є види root-прав

Всього виділяють 3 види прав суперкористувачів, які виконують різні функції. Це:

 • Temporary root – тимчасові права, які видаляються відразу після першого ж перезавантаження телефону.
 • Shell root – це постійні права, в яких не можна вносити зміни в розділі "Система" (system)
 • Full root – права на Android для суперкористувачів, найбільш повна версія root-прав. Ці права дозволяють власнику вносити зміни у розділ system без обмежень

Як отримати Root-права без ПК: інструкція для Android

Раніше процес рутингу телефона на Android був складним і суттєво відрізнявся на різних пристроях: встановлення root прав, спеціальних програм та драйверів на комп’ютер, багатогодинне порпання в незрозумілих інструкціях користувача, ввід складних команд та постійний страх на виході отримати "цеглину", яка не подає ознак життя. Такі способи навіть зараз нікуди не зникли, адже іноді тільки з їх допомогою можна досягти бажаного – завантаження Root через ПК досі актуальне.

Читайте також: Секрети на Android, які покращують роботу смартфону: покрокова інструкція

Проте існує й набагато простіший спосіб отримати доступ до прав адміністратора на Android. У більшості випадків для отримання прав у телефоні достатньо встановити один додаток та натиснути одну клавішу на своєму пристрої.

Ми пропонуємо вашій увазі найбільш універсальні додатки із високим відсотком успішного отримання прав суперкористувача, які також підтримують більшість моделей пристроїв.

Додатки для root-прав:

 1. CF-Auto-Root
 2. KingRoot
 3. Towelroot
 4. iRoot
 5. Kingoapp
 6. Framaroot
 7. Universal Androot
 8. WeakSauce
 9. KingRoot
 10. Towelroot

Якщо ви вирішили отримати Root-права на Android не використовуючи ПК, по перше потрібно дозволити встановлення додатків із невідомих джерел на пристрої в налаштуваннях безпеки.


Root-права: переваги та недоліки

Аби отримати права суперкористувача на свій девайс потрібно завантажити додаток для рутування та встановити його на пристрій. Далі слід запустити застосунок і розпочати процедуру отримання Root-прав та дочекатися поки процес завершиться. Далі слід завантажити додаток Root checker app, аби упевнитися, що пристрій отримав Root-доступ.

Як видалити Root-права на Android

Деякі користувачі, які налаштували Root-доступ на своєму ґаджеті, стикаються з проблемою видалення прав суперкористувача. З'ясуймо, як видалити рут-права.

Видалити Root з пристрою можна декількома способами:

 1. Вручну;
 2. Програмно;
 3. Через комп'ютер.

Як видалити Root на Android через ПК

Через комп'ютер можна перепрошити пристрій. На всіх прошивках операційної системи Android (кастомних або офіційних) немає Root-доступу. Це означає, що зміна або оновлення прошивки допоможе позбутися від прав суперкористувача.

Як видалити root-права на Android без ПК

Видалення Root-прав через комп'ютер – досить трудомісткий процес. Спростити його можна, за допомогою програми для рут прав без ПК. Видалення прав root суперкористувача відбувається за допомогою софту SuperSU, який доступний в Play Market.

 1. Запустіть програму;
 2. Перейдіть в "Налаштування";
 3. Знайдіть пункт "Повне видалення Root";
 4. Натисніть на нього і почекайте, поки ваш девайс перезавантажиться;
 5. Перезавантаження може зайняти деякий час, нехай вас це не лякає. Після цього Root-прав на вашому смартфоні не буде.


Як видалити Root​-права

Як видалити Root​-права з Android вручну

Читайте також: Як видалити профіль в Instagram: покрокова інструкція

Велика кількість провідників дозволяє переглядати системні теки Android. Кілька найпопулярніших:

– ES File Explorer;
– Root Browser;
– Х-Plore File Manager.

Виберіть один з них, або інший провідник, який дасть можливість переглянути системні теки. Встановіть, якщо не зробили цього раніше.

 1. За допомогою встановленого провідника перейдіть в директорію / system / bin /
 2. У цій теці треба видалити файли su і busybox. Зробіть це. Якщо в теці / system / bin / потрібних файлів не виявилося, то пошукайте їх в інших папках
 3. Далі відкрийте директорію / system / xbin /, видаліть з неї файл з таким же ім'ям
 4. У теці / system / app / вам потрібно знищити файл, який називається Superuser.apk
 5. Перезавантажте Android-пристрій.


Як видалити Root​-права вручну

Ми рекомендуємо скинути систему до заводських налаштувань після видалення прав суперкористувача. Після втрати Root-прав можуть виникнути системні неполадки. Якщо не хочете відразу скидати настройки, то поспостерігайте за роботою ґаджета, і якщо побоювання підтвердяться, то скиньте налаштування.