"За останні 10 років ми сумували з Кіану, танцювали під Харлем Шейк, обожнювали малюка Йоду. Ми вступаємо в нове десятиліття і настав час згадати ті меми, завдяки яким останні 10 років були такими дивними", – підкреслили автори дослідження.

До теми: Назвали найпопулярніший голосовий помічник у світі

Найпопулярніші меми та їх історія

  • 2010 рік

"Сумний Кіану" – це фото актора Кіану Рівза, зроблене фотографом Роном Асадоріаном з Splash News. Фото актора з сендвічем в руці, який самотньо сидить на лавці, моментально просочилося на 4chan і Reddit, щоб стати об'єктом нестримного "фотошопа".

Сам актор спочатку був не в курсі історії і популярності мема, і пізніше назвав його невинним жартом.

Хотів би я, щоб мене не знімали, поки я їм сендвіч на вулицях Нью-Йорка? Звичайно,
– зауважив Кіану Рівз в інтерв'ю BBC в 2019 році.

  • 2011 рік

Один з мемів цього року – "поблажливий Віллі Вонка": скріншот з фільму 1971 року "Віллі Вонка і шоколадна фабрика". Кондитер Віллі Вонка (якого зіграв актор Джин Уайльдер) запитує у дітей, чи хотіли б вони побачити нові солодощі, над якими працює фабрика.

Кадр з фільму надовго оселився в інтернеті як ілюстрація поблажливого ставлення до вислову або ж як вираз банальної недовіри.


Віллі Вонка

  • 2012 рік

Історія мема "Грампі кет", він же "Сердита кішечка", як і багатьох мемів до нього, почалася з Reddit. Фото кішки на прізвисько Соус Тардар з незадоволеним виразом на морді запостив брат її власниці (насправді, особливу зовнішність кішці забезпечив неправильний прикус). Фото набрало більше 25 000 апвоутів за першу добу.


Грампі кет

У кішки з'явився свій сайт, сторінка в Facebook та Twitter, до 2019 року число її онлайн-шанувальників зросло до 8 мільйонів на Facebook, і до 1,5 мільйона на Twitter.

На жаль, в травні 2019 року кішка померла у віці семи років. Але залишилася вічним символом будь-якого незадоволеного користувача.

  • 2013 рік

Мем "Харлем Шейк" з'явився завдяки YouTube-блогеру Джорджу Міллеру: він одягнувся в рожевий еластичний костюм і станцював під трек Harlem Shake з друзями.

Читайте також: Найпопулярніші додатки та мобільні ігри десятиліття

Оригінальний ролик надихнув численні варіації і пародії, і докотився навіть до рівня корпоративного SMM. На піку популярності, в лютому 2013 року, в YouTube завантажувалося до 4 000 версій Харлем Шейка в день.

Харлем Шейк – дивіться відео

  • 2014 рік

Жабеня Керміт стало найвідомішою лялькою з "Маппет Шоу" і двічі потрапило в список від Huffington Post. Мемом 2014 року стало жабеня, що п'є чай з підписом "Це не моя справа".


Жабеня Керміт

  • 2015 рік

Цього року інтернет підкорило те саме плаття, яке незрозуміло якого кольору: чорно-синє або золотисто-біле. Оригінал фото з'явився, коли мати нареченої з Шотландії купила сукню і вислала фото своїй дочці. Але через "вицвілий" ефект спрацювала оптична ілюзія: комусь плаття здавалося золотисто-білим, комусь – чорно-синім.

BuzzFeed створив про це опитування і поклав початок інтернет-божевіллю (хоча колір сукні вже підтвердили, і він – чорно-синій).

  • 2016 рік

Жабеня Пепе створив художник Метт Ф'юрі для свого коміксу Boy's Club. Його слава стала зростати з 2014 року, з появою тематичного сабреддіта і Facebook-сторінки.

З'явилися і різні варіації Пепе: сумний, злий, самовдоволений. Цьому мему не дуже пощастило: після президентської кампанії 2016 року в США він на якийсь час став асоціюватися з "альт-Райтом" і навіть антисемітизмом.

  • 2017 рік

Мем "Невірний хлопець" почався з фотостік-зображення за авторством фотографа Антоніо Гіллема. Фото було завантажено на Shutterstock ще в 2015 році, і підписано "невірний чоловік гуляє зі своєю дівчиною і дивиться на іншу спокусливу дівчину". На фотостоці можна знайти інші сюжетні фото за участю цих же моделей.

Фото стало популярним з лютого 2017 року, коли його стали використовувати як ілюстрацію будь-якого вибору, перед яким опиняється користувач: від політичної течії до ігрової платформи.


Невірний хлопець

  • 2018 рік

В цьому році особливо популярною стала сценка з серіалу 2009 року "Американський чопер": в ній батько з сином сваряться через те, що останній постійно спізнюється на роботу. З 2018 року послідовність кадрів сварки почала набирати популярність в Twitter.

Цікаво: Найкращі додатки для вивчення англійської зі смартфона у 2019 році

Оригінальне відео з серіалу – дивіться ролик

  • 2019 рік

У 2019 вийшов серіал "Мандалорець" за всесвітом Зоряних воєн. Один з його героїв – маленький представник тієї ж раси, що і майстер Йода з класичної трилогії. Він став мемом завдяки своїй чарівній симпатичності.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно