SpaceX успішно запустила Falcon 9 з черговою партію супутників Starlink: відео й деталі запуску

Falcon 9 на стартовій платформі / SpaceX

Компанія Ілона Маска знову вивела на орбіту Землі чергову партію супутників для проєкту Starlink, який повинен забезпечити планету глобальним супутниковим інтернетом.

Цей пуск виявився ювілейним для SpaceX, а саме вже 80-м з моменту існування компанії. Також це був третій запуск в рамках місії Starlink.

Цікаво: Сузір'я супутників SpaceX стало найбільшим в історії

Інформація про запуск

Запуск повинен був пройти ще 20 січня і вже кілька разів переносили через несприятливі погодні умови. Попри все SpaceX вдалося успішно вивести на орбіту 60 супутників.


Чергова партія супутників Starlink

Вже рутинною виявилася посадка першого ступеня ракети на плавучу платформу "Of course i still love you".

Важливий момент

SpaceX вдалося зловити один з обтічників ракети у спеціальну сітку. Це гарна новина, позаяк цей елемент ракети обходиться не дешево, а повторне його використання суттєво знизить ціну наступних запусків.

А тут можна побачити, як виведені на орбіту супутники виходять з вантажного відсіку ракети. через деякий час, вони активують власні рушії та вийдуть на власну розрахункову орбіту.

Запис прямої трансляцію запуску можна переглянути тут:

Що таке Starlink?Це проєкт системи навколоземних супутників SpaceX для дешевого і швидкісного інтернету. Вже після шести запусків Starlink планує пропонувати послуги в деяких частинах США й Канади, після 24-х – по всьому світу. SpaceX оцінює витрати на проєкт приблизно в межах 10 мільярдів доларів. Разом з тим, завдяки Starlink Маск має намір заробляти гроші для розвитку та роботи SpaceX. Компанія Маска не єдина, хто хоче створити інтернет-мережі на орбіті: цим займаються ще кілька приватних компаній.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно

powered by lun.ua
Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Коментарі
Залиште відгук