Водночас стабільність таких елементів у довгостроковій перспективі сумнівна, пише Phys.org.

Цікаво: Шматок пустелі в Аризоні може забезпечити сонячною енергією всю країну, – Маск

В ролі альтернативи тривимірним гібридним перовскитам вчені можуть запропонувати двовимірні, які володіють підвищеною стабільністю та вологостійкістю. Проблема лише в тому, що охолодження гарячих носіїв в цих матеріалах не вивчалося досконально. Цю прогалину і заповнює дослідження фахівців з KAUST і Технологічного університету Джорджії.

Суть дослідження

Гарячі носії формуються енергією сонячного світла, від низькоенергетичного інфрачервоного спектра до високоенергетичного ультрафіолетового. Сонячні панелі вловлюють цю енергію, коли фотони переводять електрони в збуджений стан. Однак високоенергетичне світло провокує появу надмірно збуджених гарячих носіїв, які витрачають енергію швидше, ніж сучасні сонячні матеріали можуть її вловити.

Вчені поставили собі питання, чи може зміна органічного компонента гібридного двовимірного перовскита уповільнити охолодження гарячого носія.

Вони досліджували перовскит з йодидом свинцю в поєднанні з трьома різними органічними компонентами і виявили між ними суттєві відмінності. Виявилося, що етаноламін уповільнює процес охолодження найкраще.

Що далі

Наступна мета команди вчених – розробка архітектури сонячних елементів на основі двовимірних перовскитових матеріалів і вивчення динаміки гарячих носіїв в різних поєднаннях.

Більше новин, що стосуються подій зі світу технологій, ґаджетів, штучного інтелекту, а також космосу читайте у розділі Техно