Замість гуру терору на чолі організації опинився її головний ідеолог та стратег, який протягом більше десятка років був правою рукою Усами бін Ладена. Призначення Завахірі для експертів не стало несподіванкою.

"Ми очікували, що Завахірі очолить "Аль-Каїду". Насправді, бін Ладен був більше натхненником організації, а стратегічне планування здійснювалось виключно завдяки розуму Завахірі", - каже політичний аналітик Аммар Алі Хассан.

Лікар за професією, 60-річний терорист входить у ТОП-10 найнебезпечніших злочинців, яких розшукує ФБР. До створення "Аль-Каїди" Завахірі очолював угрупування "Ісламський джихад". Американські спецслужби звинувачують терориста у підготовці вибухів посольств США у Кенії та Танзанії у 1998 році. Також Завахірі вважають ініціатором теракту 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку.

Терорист уже встиг побувати за ґратами: у 1981 році його заарештували за причетність до вбивства єгипетського президента Анвара Садата. На небо у клітинку Завахірі дивився три роки, після чого вирушив в Афганістан де приєднався до моджахедів.

Експерти переконані, що призначення Завахірі навряд чи кардинально вплине на діяльність "Аль-Каїди". Проте, очікують, що активність організації в арабському світі значно зросте.

"Це призначення нічого не міняє: наше завдання залишається тим самим - боротись з екстремізмом. Для нас головна проблема - існування цієї терористичної організації, а те, хто її очолює, не так важливо", - каже міністр оборони Великої Британії Ліам Фокс.

На думку глави Пентагону Роберта Гейтса, Завахірі далеко до Бін Ладена: єгиптянину бракує харизматичності екс-терориста №1.

"Я не впевнений, що у цій ситуації ми можемо знайти якийсь позитив, проте я думаю, що Завахірі зіткнеться з певними проблемами. Бін Ладен був лідером "Аль-Каїди" з часу її заснування, до того ж у нього була своєрідна харизма, якої у Завахірі точно немає", - каже міністр оборони США Роберт Гейтс.

Для Вашингтона, проте, це нічого не міняє. В американському Міністерстві оборони обіцяють: на Завахірі чекає доля Бін Ладена.

"Він та його організація досі загрожують нам, і ми повинні впіймати його та знищити - так, як зробили з бін Ладеном", - каже голова Об'єднаного комітету начальників штабів Збройних сил США Майк Маллен.

На батьківщині - у Єгипті на Завахірі чекає смертна кара, а Вашингтон готовий викласти 25 мільйонів доларів за інформацію про місцеперебування нового терориста №1. Наступник Бін Ладена у свою чергу готує нові криваві сюрпризи для Заходу.