Карантину вихідного дня в Тернополі не буде: що відомо

Про те, що в Тернополі не будуть запроваджувати додаткові обмеження у зв'язку із ініціативою уряду щодо карантину вихідного дня, розповів мер міста Сергій Надал. Як зауважив тернопільський міський голова під час брифінгу, перед ухваленням такого рішення він провів консультації з експертами.

До теми Які міста відмовляються виконувати карантин вихідного дня: список

Ми мали розширену нараду з представниками бізнесу та лікарями. Зокрема, на думку медиків, обмеження не вплинуть на зменшення кількості хворих. По-друге, такі обмеження знищать просто економіку міста,
– зазначив Надал.

Він пояснив, що більшість суб'єктів просто перестануть працювати, бо на вихідних вони мають чи не найбільший прибуток. І у результаті частина тернополян втратить роботу, а місто – надходження та не зможе забезпечувати потреби тернополян.

Мер Тернополя підкреслив, що в місті вже діють рішення сесії міської ради та Комісії з надзвичайних ситуацій. Вони чітко окреслюють необхідні карантинні обмеження.

Про які обмеження мовиться

  • перевезення пасажирів у громадському транспорті має відбуватись у межах сидячих місць,
  • розважальні заклади та ресторани повинні зачинатися щонайбільше о 22.00

Крім того, Надал звернувся до підприємців із проханням якомога ретельніше дотримуватися карантинних норм: маскового режиму, дотримання дистанції та користування антисептиками. А правоохоронців попросив посилено перевіряти дотримання підприємцями цих обмежень, а не штрафувати їх за те, що вони працюють.

Важливо Шмигаль пригрозив мерам і бізнесу за недотримання карантину вихідного дня

Карантин вихідного дня в Україні: що варто знати

  • Карантин вихідного дня в Україні почне діяти з 14 – 15 листопада та триватиме 3 тижні – до півночі 30 листопада. Обмеження стартують з 00:00 суботи та до 00:00 понеділка.
  • Працювати будуть тільки магазини, аптеки, банки, АЗС, пошта, а також заклади, які готують їжу на винос.
  • Крім того, в Україні відмовилися від адаптивного карантину та повернулися до загальнодержавного.
  • Українські підприємці протестують проти нових обмежень. Вони побоюються, що він знищить їхній бізнес.
  • Водночас про те, що не дотримуватимуться карантину вихідного дня, заявили у кількох великих містах України. Також в Україні відбулися відповідні протести.

обмеження карантинну
Обмеження карантину в Україні / Інфографіка 24 каналу