Так звані "ЛНР" та "ДНР" один в один повторюють шлях, пройдений колись Придністров'ям.
Гострий дефіцит готівки лідери самопроголошених республік вирішили компенсувати за рахунок продажу на території України контрафактної продукції власного "виробництва".

Для цього з території України та Росії, через прозорий кордон та блокпости ЗСУ, масово завозиться спирт, пляшки, етикетки і пробки. Як стало відомо з оперативної інформації, в "ЛНР" будуть виробляти в основному фальсифіковану горілку марок Medoff і Nemiroff, основним ринком збуту якої буде Україна.

Крім виробництва контрафактних горілчаних виробів уряд "ЛНР" планує постачати на територію України контрафакні ліки, виробництва луганського фармацевтичного заводу "Фармація".

В уряді "ЛНР" підкреслюють, що виробництво медикаментів, в умовах нинішньої економічної блокади з боку України, дуже важливо для самопроголошеної республіки. Але є один нюанс левова частина продукції фармацевтичного заводу призначена для українського споживача, про що красномовно свідчать упаковки лікарських препаратів, які надруковані українською мовою.

Насичення українського ринку великою кількістю контрафактного спиртного та ліків, які дешевше оригінальної продукції і гірше неї за якістю, несе в собі великі економічні загрози для України.

Але загрози з якими стикнеться і вже стикнулася Україна не лише економічного характеру. В виробництві контрафактного алкоголю та ліків бойовики використовують спирт низької якості.

"Куратором" трафіків постачання контрабандного спирту в Луганськ є голова "Ради міністрів" "ЛНР" Геннадій Ципкалов.

Так, за інформацією місцевих джерел, 15 січня 2015 року в в Луганськ була завезена велика партія контрабандного спирту для виготовлення лікеро-горілчаної продукції на заводі "Луга Нова", проте, директор заводу Леонід Держак відмовився використовувати завезений спирт в виробництві через дуже низьку якість. 16 січня цей спирт завезли на фармацевтичну фабрику "Фармація" для виготовлення лікарських засобів.

Здійснити цю операцію з виготовлення ліків на основі спирту, від якого відмовилася "Луга Нова", Ципкалову допомогла "міністр охорони здоров'я" Лариса Айрапетян.

Питаннями реалізації контрафактних ліків займається Василь Іванович Деркачевський. За документами він є завідувачем центральної міської аптеки в місті Красний Луч (комунальне підприємство "Луганська обласна "Фармація"). Захопивши владу в Луганську бойовики оголосили "націоналізацію" підприємства і тепер назва його "Фармація ЛНР". Під час "націоналізації" були захоплені складські приміщення і всі структурні підрозділи, що знаходилися на окупованій території.

Звертаю увагу правоохоронних органів, що, наразі, Деркачевський, як представник офіційної особи комунального підприємств ЛО "Фармація," використовуючи старі печатки комунального підприємства, намагається укладати договори на території України на поставку ліків, як вітчизняного, так і імпортного виробництва.

За оперативною інформацією, частину контрафактних ліків бойовики будуть намагатися реалізувати через мережу аптек комунального підприємства "Фармація", які розтшовані на контрольованих силами АТО територіях.

Нагадаю, що наприкінці січня Лисичанський міський суд визнав керівника центральної аптеки міста Лисичанська винним у скоєнні злочину, передбаченого частиною 1 статті 256 КК України "Сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності" і засудив його до покарання у вигляді позбавлення волі строком на три роки з випробувальним терміном на 1 рік. Підсудного звільнили з-під варти в залі суду. Гроші, вилучені при обшуку, за вироком суду, повернуті підсудному. В даний час даний громадянин продовжує керувати центральної аптекою міста.

На територіях Донецької області, контрольованих бойовиками, налагоджено виробництво та реалізація контрафактної тютюнової продукції. Розгалужену мережу для постачання та продажу тютюнових виробів власники тіньового бізнесу створили спільно з керівником т.зв. "міністерства доходів і зборів ДНР" Олександром Тимофєєвим на псевдо "Ташкент".

В листопаді 2014 року в Полтавській і Вінницькій областях були затримані два вантажні автомобілі, в яких виявлено підроблені сигарети відомих міжнародних брендів на суму 16,5 млн грн. Генеральна прокуратура України встановила, що дані сигарети були вироблені на тютюновій фабриці "Хамадей" в Донецьку.

Згідно з розслідуванням Тетяни Чорновіл, опублікованому в ЗМІ у березні 2011 року, безпосереднє відношення до виробництва нелегальних сигарет на донецькій фабриці "Хамадей" мали екс-віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков і екс-міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова.

"За оперативними даними, частина коштів від реалізованої контрафактної продукції йшла на фінансування терористичної організації "ДНР", заявили в Генпрокуратурі.

"Підвести цю діяльність під контрабанду не вдасться, оскільки контрабанда це незаконне переміщення товарів через державний кордон, якій між контрольованою України територією і так званої ЛНР бути не може, заявляє голова Луганської ОДА Геннадій Москаль. Ніяких митниць тут ніхто ставити не буде. І поняття контрабанди в Україну давно декриміналізовано".

Читайте також: Донецького сепаратиста Губарєва кадировці хотіли закопати живцем