Про кількість полонених після засідання ТКГ в Мінську повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

"На жаль, в списку заручників, які дає нам СБУ, вже 126 осіб, кількість незаконно утримуваних зросла за рахунок цивільних. Тих, кого ОРДЛО вимагає передати для звільнення – понад 600 осіб", – мовиться в повідомленні.

Геращенко додала, що 30 осіб, із тих, кого вимагають передати бойовики, не мають жодного стосунку до АТО. Ще 60 осіб проходять за надважкими злочинами і не підлягають амністії. А серед 500 інших – кілька сотень не бажають переміщатися на окуповані території.

Читайте також: У СБУ назвали "важливі цифри" щодо українських полонених

За словами нардепа, бойовики категорично відмовилися від залучення Міжнародного комітету Червоного Хреста та ООН до процесу збору цих відмов, хоч два місяці до того обговорювали і наполягали на місії ООН.

Українська сторона заради звільнення заручників запропонувала як компромісний варіант залучити до процесу засвідчення цих підписів офіс Уповноваженого ВР з прав людини. Процедура проходитиме під моніторингом ОБСЄ, місія якої напряму залучена до мінського процесу. Дуже сподіваюся, що процес збору цих підписів нарешті розпочнеться, сьогодні ці компромісні пропозиції були узгоджені усіма,
– написала Геращенко.