Відповідну заяву Олександр Ткаченко озвучив в медіацентрі 2 вересня.

Читайте також Кошиця замість Булгакова: спілка письменників просить закрити музей ідеолога "русского міра"

Ткаченко проти закриття музею Булгакова

Мені дивно читати заяву спілки письменників. Чим їм завадив музей Булгакова у Києві, я не знаю. Булгаков киянин,
– сказав український міністр.

Проте визнав, що у художніх творах Михайла Булгакова таки були репліки героїв щодо визвольної боротьби на початку 20 століття.

"Але я думаю, що музей не винен. Точно його не варто чіпати", – вважає міністр культури та інформаційної політики України.

Що цьому передувало

  • Наприкінці серпня Національна спілка письменників України заявила, що хоче "виселити" росіянина Булгакова з його музею на Андріївському узвозі. На цьому ж місці пропонують відкрити музей композитора Олександра Кошиця.
  • Там заявили: "Булгаков є одним з предтеч горезвісного "русского міра", і це яскраво відбито в його небезпечних книжках, де він оспівав і возвеличив не лише царат і монархію, а й нелюдську жорстокість, яка притаманна росіянам і є основною рисою російської нації. Його зневажливе пихате ставлення до України викликає тільки щирий гнів і відчуття огиди".
  • Натомість Олександр Ткаченко, пригадуючи про Булгакова в день його 130-річчя, сказав: можна по-різному ставитися до його сприйняття до боротьби українців за свою незалежність, як і до його несприйняття радянської влади. Проте, на думку міністра, "геніальність його творів – перевірена часом".

Дивіться також – Ткаченко про інформаційні війська України, блокування росканалів та пошкодження пам'яток: відео