Сторони домовились про те, що редакційна політика видання та підходи до роботи залишаться без змін.

Читайте також Добродомов став одноосібним власником львівського телеканалу НТА

В "Української правди" новий власник

Редакторка та засновниця "Української правди" Олена Притула та генеральний директор Dragon Capital Томаш Фіала уклали угоду, яка передбачає, що 100% корпоративних прав на видання та всі його активи переходять до групи компаній Dragon Capital. Відтепер Фіала – новий власник "Української правди".

Команда ЗМІ на чолі з головною редакторкою Севгіль Мусаєвою продовжить працювати в тому ж форматі, що і раніше. Співпраця з Оленою Притулою теж збережеться, вона продовжуватиме виконувати роль редакторки-засновниці.

Коментарі Фіали та Мусаєвої

За аналогією з проєктом "НВ", ми продовжимо практику невтручання власника в редакційну політику "Української правди" й раді анонсувати підписання відповідного документа, який буде перебувати у вільному доступі на сайті "Української правди",
– зазначив Фіала.

За словами Мусаєвої, за 21 рік існування "Української правди" для команди на першому місці були інтереси читача та українського суспільства. "Цей принцип є для нас непорушним і найголовнішим, ми й надалі будемо дотримуватися його в нашій роботі", – наголосила вона. Головна редакторка медіа додала, що редакційна угода із новим власником закріплює це на папері.

У Dragon Capital заявили, що розглядають цю інвестицію як ще один крок до підтримки вільних медіа та свободи слова в Україні. Інвестиційна компанія переконана у великих перспективах цифрових медіа як успішного бізнесу, популярність яких зростатиме протягом наступних років.

"Українська правда" переконана, що багатий досвід Dragon Capital, накопичений в процесі інвестицій у цифрові медіа та інші суміжні галузі, а також додаткові інвестиції в продукт та інфраструктуру видання допоможуть проєкту стати ще цікавішим для читача й зміцнити його лідерські позиції на ринку.

Водночас редакція "НВ", іншого медіа-проєкту групи компаній Dragon Capital, продовжить свою роботу абсолютно незалежно від редакції "Української правди".

Редакційна угода між Фіалою та командою "Української правди"

Головна редакторка Севгіль Мусаєва та новий власник Томаш Фіал підписали редакційну угоду. Вони домовилися, що редакційна політика "Української правди" та підходи до роботи залишаться без змін. Видання опублікувало текст угоди. Він складається з 7 пунктів:

  • рішення про редакційний зміст текстів ухвалюються винятково редакційним керівництвом і редакційним персоналом;
  • власник поважає редакційну незалежність видання та зобов'язується на неї не впливати;
  • редакційні рішення, включно з видаленням або внесенням змін до публікацій, не мають ухвалюватися на користь рекламодавців чи ділових партнерів;
  • редакційне керівництво докладатиме всіх зусиль, щоб захистити авторитет видання, незалежність контенту, незаангажованість співробітників та забезпечити якісний редакторський контроль за дотриманням принципів і правил;
  • будь-які кадрові зміни в редакції, за винятком головного редактора, здійснюються "Редакційним Колом "УП". Звільнення та призначення головного редактора, а також адміністративного, фінансового й технічного персоналу здійснюється за рішенням директора компанії. Кандидатура головного редактора має бути погоджена "Редакційним колом", до складу якого входять редактор-засновник та керівники проєктів "Української правди";
  • редакція залишає за собою право висвітлювати діяльність власника видання та афілійованих з ним юридичних та фізичних осіб в будь-якому обраному редакційному форматі, якщо така діяльність становить суспільний інтерес. У матеріалах, в яких він згадується, видання залишає згадку про нього і титрує його як власника "Української правди".
  • редакція зобов'язується дотримуватися принципу збалансованості думок, об'єктивності та незаангажованості у редакційних текстах, зокрема в тих, які стосуються інтересів власника "Української правди".

Що відомо про Dragon Capital

Це – одна з найбільших груп компаній в Україні, яка працює у сфері прямих інвестицій та фінансових послуг, надаючи повний спектр інвестиційно-банківських і брокерських послуг для корпоративних та приватних клієнтів. Компанія має багаторічний досвід прямих інвестицій в провідних виробників товарів та постачальників послуг в Україні, а також в знакові проєкти житлової та комерційної нерухомості. Була заснована Томашем Фіалою спільно з українськими партнерами у 2000 році у Києві.