І розпочнемо ми цей сезон з п’яти народних депутатів, які володіють найбільшими грошовими активами. Найчастіше це готівка або кошти на банківських рахунках. Аналітику про них підготував громадський рух "Чесно".

Читайте також: Як нардепи легалізують свої корупційні статки

Для зручності валютні активи, в тому числі криптовалюти, будемо переводити в гривні. Отже, перше місце – найгрошовитішого депутата займає – Олександр Урбанський, звичайно з "Блоку Петра Порошенка". Згідно з електронною декларацією, його грошові активи складають 2 мільярди 478 мільйони 676 тисяч гривень.


Олександр Урбанський

Грошові активи БППшника Урбанського – майже два з половиною мільярди гривень. Більшість грошей цей депутат зберігає у криптовалюті. Дуже зручно, бо користуватися нею можна цілком анонімно.

Звідки саме у нього стільки грошей коментувати Урбансьий відмовився, сказавши: "Дякую за небайдужість, але це приватна інформація, яку я не хочу розголошувати. Це не суперечить законодавству України, і це головне".

Ну, щодо законодавства Урбанський помиляється, бо як народний депутат, він мусить вказувати джерела походження свої грошей. Нам же головне – до найближчих виборів не забути цю його відповідь у стилі "не ваше собаче діло", і обов’язково проголосувати за Урбанського і весь "Блок Петра Порошенка".

Рухаємося далі. Почесне друге місце посів колега Урбанського по фракції "Блок Петра Порошенка" – Дмитро Голубов. Він новачок у списку найгрошовитіших народних депутатів. Грошові активи Голобова складають 2 мільярди 66 мільйони 431 тисяча гривень.


Дмитро Голубов

Нагадаю, де ви чули це прізвище. Голубов – це той депутат "Блоку Петра Порошенка", який взяв на поруки скандального мера Одеси, затриманого НАБУ за привласнення 180 мільйонів гривень.

Крім цього у 2005 році майбутній депутат від "Блоку Петра Порошенка" Дмитро Голубов кілька місяців провів у київському СІЗО. Тоді його звинуватили в незаконних діях з платіжними картками.

Голубову вдалося вийти сухим із води, бо на поруки його взяли народні депутати від "партії регіонів". А вже згодом найгуманніший український суд визнав його невинним. Суддів не переконали покази свідків і докази, надані правоохоронцями з США і Кіпру.

Слава українському суду – найгуманнішому суду в світі!

Третім найгрошовитішим народним депутатом є Ігор Котвіцький з "Народного Фронту". У його декларації нараховуємо 799 мільйонів 90 тисяч гривень. Котвіцький тримає кошти на рахунках, у готівці та в дорогоцінних металах.


Ігор Котвіцький

Читайте також: Як "потрібні" судді співпрацюють з ТОП-корупціонерами

За ці зароблені в поті чола кошти депутат "Народного Фронту" полюбляє купувати божевільно дорогі речі, які закон зобов’язує його вказати в декларації: елітний одяг, годинники, а також меблі, посуд та люстри.

Наприклад, нагадаю про купівлю Котвіцьким шести предметів одягу за 600 тисяч гривень. Я не жартую. Народний депутат від "Народного Фронту" і бізнес-партнер міністра внутрішніх справа Авакова: купив дві куртки (одну – за 101 тисячу гривень, другу – за 174 тисяч гривень), костюм за 109 тисяч гривень, сумку за 95 тисяч гривень і пальто за 127 тисяч гривень.

От ви мені скажіть, що має бути в голові людини, яка купує собі куртку за сім тисяч доларів? Про що взагалі думає така людина? Чи може він хоч близько уявити реальні проблеми, з якими щодня зіштовхуються виборці "Народного Фронту". Відповідь більше ніж очевидна.

А ми рухаємося далі. Четвертим найгрошовтішим депутатом є Віталій Хомутиннік. Його грошові активи становлять 555 мільйонів 293 тисячі гривні. Цікаво, що більшість задекларованих коштів він позичив третім особам.


Віталій Хомутиннік

Хомутиннік, як і його колега Котвіцький, любить розкіш. Депутат задекларував 25 картин, 7 скульптур, понад 30 ювелірних виборів, а також вази, ікони та зброю – 4 карабіни та 2 рушниці. Щоправда, приватний розкішний літак вартістю 25 мільйонів доларів, яким Хомутиннік користується, у декларації він так і не вніс.

Ну і закриває нашу п’ятірку найбагатших народних депутатів В’ячеслав Богуслаєв зі скромними 552 мільйонами 394 тисячами гривень. Цікаво, що мільйонер не цурається повертати… навіть перевищення витрат у відрядженнях. Копійочка до копійочки, як-то кажуть.


В’ячеслав Богуслаєв

До речі, ви ж тільки не подумайте, що ці депутати – найбагатіші. Це зовсім не так. У верховній Раді є набагато заможніші люди. Просто на відміну від "жебраків" вище, вони вклали гроші у кампанії, цінні папери чи нерухомість, вартість яких часом врази перевищують згадані вище мільярди.

Мабуть, у вас виникло природне запитання – коли ж вони врешті-решт сядуть у тюрму? Відповім максимально чесно: без створення Антикорупційного суду – ніколи не сядуть. Більше того, без усвідомлення нами нашої, як виборців, відповідальності – ці люди і їх політичні сили знову потраплять у Верховну Раду.

І тоді, повірте мені, їх статки стануть ще більшими, а їх розкішний стиль життя – ще огиднішим. Але ж дідька лисого ми всі разом їм це дозволимо. Правда ж?