Згідно з поданими законопроектами будь-який суддя, прокурор чи народний депутат одноразово подає таємну декларацію, наприклад, з мільйоном доларів готівкою незрозумілого погодження.

Читайте також: Як "потрібні" судді співпрацюють з ТОП-корупціонерами

І замість того, щоб пояснювати звідки гроші детективам НАБУ, наш герой сплачує жалюгідні 6% від цього мільйона і вуаля гроші легалізовано.


Жодних додаткових умов. Це магія чистої води. Накрав на держслужбі мільйон доларів – сплатив 60 тисяч, а поклав в кишеню 940 тисяч доларів чистого, легалізованого прибутку. Накрав більше: там 10 мільйонів чи, наприклад, 100 мільйонів – та сама математика: 6% сплатив – 94% поклав в кишеню.

Особливий цимус в тому, що показувати самі гроші чиновники не зобов’язані. А оскільки така "нульова декларація" одноразова, то можна заплатити 6% ніби наперед. Таке собі бізнес-планування провести. Уявіть чиновник собі роздумує: значить, в найближчі кілька років вкраду мільйонів доларів, отже треба наперед заплатити 60 тисяч, щоб легалізувати майбутню крадіжку.

гроші
Народні депутати легалізують корупцію

Ці законопроекти від Блоку Петра Порошенка не передбачають взагалі ніякого покарання, лише сплату 6% з готівки незаконного походження. Державних службовців, які декларують незаконні статки навіть не звільняють!

Заплатив жалюгідний відсоток – легалізував корупційні статки і далі собі працюєш на державній службі.

Круто? Це ще не все. Слухайте далі. Нагадаю, що сама ця "нульова декларація" подається таємно. Тобто легалізованих, наприклад, народними депутатами, мільйони ми навіть не бачимо. Дійсно не треба нам – пробачте, бидлу, – в панське майно свого носа пхати.


До речі, якщо ви раптом почали турбуватися, що 6% з вкрадених у нас грошей забирати в чиновника якось забагато - не хвилюйтеся за бідолашних! 6% це лише якщо йдеться про готівку. Якщо ж чиновних хоче легалізувати майно, наприклад, будинок на 900 квадратів, чи черговий дорогущий мерседес, чи той самий мільйон (але в банку), то 6% перетворюються на 2,5%.

Читайте також: Ми контролюємо владу чи влада контролює нас?

І навіть цих 2,5% депутати Блоку Петра Порошенка вважають непосильною ношею для бідних чиновників. Тож якщо посадовець надумає повернути гроші незрозумілого походження (скорше за все – крадені) з іноземного банку, то 2,5% перетворюються в 0%. Більше того, в разі банкрутства банку, всі кошти в повному обсязі корупціонеру компенсуються Фондом гарантування вкладів. Нам же, пробачте, простим холопам, в аналогічній ситуації держава гарантовано виплатить не більше 200 тисяч гривень, решту – вже як пощастить.

Рухаємося далі. А ви думали, що це все? Ні. Ви серйозно недооцінюєте наглість та винахідливість депутатів Блоку Петра Порошенка.

Блок Петра Порошенка
"Блок Петра Порошенка"

Прикриваючись бажанням повернути в Україну виведені активи, депутати насправді хочуть не лише легалізувати корупційні статки, а й убезпечити себе від кримінальної відповідальності за них.

Хоча в одній частині проекту вказано, що він не поширюється на корупційні активи, але детальний аналіз тексту доводить, що ним, перш за все, скористаються ТОП-посадовці, які роками грабували країну, а тепер зможуть подати таємну декларацію й уникнути покарання.

Зараз зовсім трішки юридичної частини. Зазначені у цій таємній декларації дані, як і вона сама, не можуть бути доказом чи джерелом для встановлення обставин будь-якого злочину (в тому числі корупційного).

Законопроект забороняє вчиняти будь-які слідчі дії чи починати провадження у справах, що стосуються задекларованого таким чином майна. Для розуміння, це те саме, якби депутати заборонили використовувати труп у якості доказу при розслідуванні вбивства. Або заборонили використовувати наркотики, як доказ у справі про наркоторгівлю.

Читайте також: Чому Порошенко боїться створення Антикорсуду в Україні

У разі ухвалення цих законопроектів детективам НАБУ доведеться закрити всі кримінальні провадження щодо незаконного збагачення ТОП-чиновників. А це десятки справ, в тому числі щодо народних депутатів, які просувають усю цю ахінею. Відповідно до чинного наразі законодавства, усе майно, набуте чиновником після квітня 2015 і не підтверджене офіційним доходом, є предметом незаконного збагачення, що тягне кримінальну відповідальність на строк до 5 років з конфіскацією.

У цей момент ви, мабуть, хочете запитати в депутатів Блоку Петра Порошенка чи вони не показалися. Ні, не показалися. Ці їхні жалюгідні спроби хоч якось уникнути покарання – чудове свідчення їх страху. Вони направду бояться.

Бояться того, що раніше чи пізніше моторні детективи НАБУ доберуться до них. Бояться того, що, після оприлюднення їх електронних декларацій, ми більше ніколи за них не проголосуємо, а отже не вдасться сховатися від НАБУ за депутатським імунітетом.

Правильно роблять, що бояться. І ми їх більше ніколи не переоберемо, і детективи НАБУ до них доберуться. І суд Антикорупційний, який їх в тюрму посадить, ми примусимо створити.