Про це у своєму зверненні 29 червня розповів президент Володимир Зеленський, повідомляє 24 канал. За словами глави держави, ця угода дасть можливість значно наростити експорт українських товарів.

До теми Україна підписала транспортний безвіз з Євросоюзом

Україна та ЄС підписали угоду про транспортний безвіз

Зеленський зауважив, що минулого тижня Україна отримала статус кандидата на членство у Євросоюзі, а вже 29 червня зробила черговий крок на шляху до членства.

Дуже практичний крок. Підписано транспортний безвіз. Це угода, яка прибирає бар'єри для українських перевізників. Більше не треба чекати дозволів на вантажні перевезення. І це дасть змогу значно наростити експорт українських товарів автотранспортом,
– зазначив президент.

Він додав, що зараз Україна має саме таке завдання – не втрачати жодного тижня у відносинах із Європейським Союзом.

"Ми постійно будемо, попри цю війну, попри всі складнощі, робити те, що наближає нас до повноправного членства в Євросоюзі", – наголосив глава держави.

Зеленський додав, що 28 червня провів спеціальну велику нараду, на якій були 28 представників виконавчої, законодавчої та судової гілок влади.

"У держави буде відповідний документ – чітка карта дій, яку зможе перевірити будь-який громадянин і будь-яка громадянка України: що потрібно зробити державним інституціям, щоб ми виконали свою частину роботи на шляху до Євросоюзу", – зауважив Зеленський.

Президент підсумував, що цей документ представлять вже 1 липня.

Дивіться звернення Володимира Зеленського:

Буде цікаво Відповідаємо нормам, – Краєв вважає, що Україна може відразу вступити в НАТО, без ПДЧ

Що змінилося після підписання транспортного безвізу

  • Євросоюз визнаватиме українські водійські права.
  • Українські перевізники більше не потребують дозволів для в’їзду в ЄС. Проблему, яка існувала роками та гальмувала експортні можливості України, вирішили.
  • Угода про вантажні автомобільні перевезення та рішення ЄС щодо скасування мит і тарифів на українські товари дають бізнесу економію в десятки мільйонів доларів. Окрім цього, вони відкривають для української продукції неймовірні можливості на європейських ринках.

Варто подивитися – чи залишать в Україні нульове розмитнення авто: відео