Водночас на звільнених територіях необхідна відповідна програма деокупації. Зеленський під час спілкування з українськими ЗМІ розповів, що її, власне, зараз розробляють, пише 24 Канал.

Дивіться також Київстар та "Повернись живим" збирають 175 мільйонів гривень для розмінування країни

Для деокупації території розроблять окрему програму

Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко отримав завдання повністю підготувати програму деокупації, безпеки та існування тимчасових інституцій на деокупованих територіях. Особливо на Донбасі і в Криму,
– заявив президент.

За його словами, ця програма буде представлена суспільству і там будуть відповіді на всі питання з урахуванням досвіду інших держав. Адже наразі Україна проводить консультації з деякими країнами щодо політики на звільнених територіях.

"Ми розуміємо всі виклики, це буде окрема програма з усіма деталями", – підсумував президент.

Актуальна ситуація на фронті

За даними Генштабу, противник і надалі зосереджує основні зусилля на спробах повної окупації Луганської та Донецької областей. Протягом доби відбулось 28 бойових зіткнень.

Російські окупаційні війська продовжують зазнавати втрат на полі бою. У ворога на всіх напрямках, через велику кількість поранених, не вистачає медичного персоналу. Тому противник почав залучати студентів з медичних вишів російської федерації до роботи у прифронтових військових медичних установах різного типу.

Авіація сил оборони за добу завдала 10 ударів по районах зосередження особового складу противника. Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом доби уразили:

  • 9 пунктів управління,
  • 4 райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки,
  • 3 склади боєприпасів,
  • зенітно-ракетний комплекс,
  • 14 артилерійських підрозділів противника на вогневих позиціях,
  • 16 інших важливих цілей ворога.