В ефірі 24 каналу Геращенко повідомив, що білоруські силовики вивезли 3 опозиціонерів з Мінська та намагались усіх видворити з Білорусі.

Цікаво Перехід білоруських опозиціонерів через кордон України: Родненков і Кравцов їдуть до Києва

"Як ми розуміємо, це була провокація, націлена на підрив довіри тисячі білорусів, які вже місяць протестують проти сфальсифікованих виборів президента Білорусі", – сказав Геращенко.

За його словами, завдання силовиків було таким: скомпрометувати лідера протестного руху. Однак Марія Колесникова, як ствердив Геращенко, "зробила дуже серйозний вчинок".

Вона унеможливила видворення, адже порвала свій паспорт. Тому білоруські спецслужби змінили план провокації та повідомили, що вони її зупинили під час можливості виїхати в Україну. Це все провокація, яка типова для російських та білоруських спецслужб,
– пояснив заступник міністра внутрішніх справ.

► Що відомо про Родненкова і Кравцова

Геращенко повідомив, що опозиціонери з українського боку пройшли усі процедури міграційного та прикордонного контролю. Зараз вони можуть користуватись всіма правами іноземних громадян та гостей України. "Вони можуть вільно пересуватись територією України, спілкуватися та дзвонити кому хочуть. Коли вони приїдуть у Київ, зустрінуться з друзями, то, думаю, дадуть більше інформації для преси", – підсумував Геращенко.

Що цьому передувало

  • Нещодавно стало відомо, що в Білорусі зникли білоруські опозиціонери: Марія Колесникова, Антон Родненков й Іван Кравцов. Впродовж майже доби їх доля була невідомою. Через деякий час рідні звернулись у міліцію.
  • Вже вранці 8 вересня білоруські державні ЗМІ заявили, що опозиціонери начебто законно оформили перетин кордону. На додатковому пункті, який поставили через ситуацію з коронавірусом, під час огляду вони нібито запанікували та почали прориватися через кордон.
  • Підконтрольні Лукашенку ресурси опублікували відео, на якому схожа на Кравцова людина заявила, що разом із іншими колегами перетинатиме білоруський кордон.
  • Родненкову та Кравцову вдалося прорватися, однак Колесникову затримали білоруські прикордонники.
  • Як заявили білоруські пропагандисти, Колесникову нібито викинули з машини. Однак Геращенко запевнив, що вона порвала свій паспорт, щоб залишитися в Білорусі.