Хомчак розповів про найстрашніший період на війні, крім Іловайська

Українські захисники виконали завдання якісно, але могла бути зовсім інша ситуація. Про це розповів головнокомандувач Збройних сил України, генерал-полковник Руслан Хомчак в інтерв'ю "Фактам".

Читайте також Збройні сили готуються до наступу на Донбасі, але ніколи не підуть проти народу, – Хомчак

Хомчак тоді очолював оперативне командування "Південь", зокрема, 93, 92 та 28 бригади.

Військовий розповів, що тоді мобілізацію ще не оголошували, але йому довелося виводити 93 бригаду в Станицю Луганську. В ешелоні їхала "збірна команда": офіцери, контрактники, жінки-військовослужбовці та солдати строкової служби.

Люди усвідомлювали, що це квиток в один кінець, що все дуже серйозно, що після захоплення Криму почнеться війна, але ніхто не розумів її масштабів. Ми не знали, що нас чекає,
– зазначив Хомчак.

Генерал-полковник додав, що коли ешелон дійшов до Станиці Луганської, місцеві жителі закидували його коктейлями Молотова та викрикували неприємні речі. Через це українські військові не змогли розвантажитись і вирушили в Артемівськ. Як зазначив Хомчак, ешелон залишився на базі, але розвантажили його в Куп'янську.

Після цього військові вирушили на кордон з Росією. Хомчак зізнався, що тоді зрозумів: він може більше не побачити їх живими. Головнокомандувач підсумував, що ці військові – герої.

До речі Населення влаштує терор, – Хомчак про дії українців при повномасштабному наступі Росії