Наразі мовиться лише про один з платежів, які були здійснені майже в останній день перед націоналізацією "Приватбанку" – практично на користь колишніх власників – Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Про це в прямому ефірі розповіла юристка "Центру протидії корупції" Олена Щербан.

До теми Втеча фігуранта справи "Приватбанку": НАБУ оприлюднило відео затримання

Вона пояснила, що в НАБУ є інша велика справа, яка стосується набагато масштабніших мільярдних зловживань і виведень грошей з "Приватбанку" – також на користь відповідних осіб.

Було прийнято рішення починати саме з цієї справи, звісно, це – попередження і можливість для того, аби фігуранти або не поверталися до України або фактично втекли,
– сказала юристка.

Ймовірність підозр ексвласникам "Приватбанку"

Щербан припустила, що якщо генпрокурорка надалі проявлятиме позитивну волю у справах "Приватбанку", то можна буде говорити про підозри зокрема і його ексвласникам.

"Це тільки початок великої боротьби, олігарх включить всі доступні йому ресурси та можливості для війни з НАБУ, зокрема відомо, що він використовував депутатів у парламенті та законодавчі ініціативи для того, щоб послабити Бюро", – зазначила Олена Щербан.

Що цьому передувало

  • 22 лютого трьом колишнім топменеджерам "Приватбанку" повідомили про підозру, мовиться про розтрату майже 137 мільйонів гривень.
  • Того ж дня в аеропорту затримали Володимира Яценка. За даними 24 каналу, підозрюваним у справі також є ексголова правління "Приватбанку" Олександр Дубілет. Третя фігурантка справи – Олена Бичихіна.