Про це 23 червня повідомив волонтер Сергій Притула. Він з командою вчора, 22 червня, о 9:00 розпочав збір коштів у рамках проєкту "Народний Байрактар".

До теми Майже половина суми: за перший день українці зібрали на "Байрактари" аж 200 мільйонів гривень

"Розуміючи, на який захмарний бюджет ми замахнулись. Але і усвідомлюючи важливість того, чим можемо посилити Повітряні сили ЗСУ. Минула доба. Станом на 9:00 23.06 ви задонатили 296 000 000 гривень!" – написав Притула.

Дотиснути на третій літачок

Волонтер зазначив, що "Фонд Сергія Притули" вже виділив на придбання "Байрактара" гроші. Разом з коштами українців сума для озброєння становить 366 мільйонів гривень. Тобто це означає, що за добу з бажаних трьох "Байрактарів" назбирали на два.

Люди, ви робите щось фантастичне і пишете історію! Ігорю Лачен, ти і вся твоя команда – величезні молодці! Шановне товариство! Дотиснемо ще той третій літачок!
– назначив Притула.

До речі Один з топових запитів, який маємо постійно, – Притула розповів, чого бракує на фронті

Притула продав свою картину

Раніше волонтер організував аукціон, де виставив на продаж свою картину "Батько й мати". Притулі вдалось виручити за неї 25 тисяч доларів. Ставку зробили анонімно. Ці кошти також долучили до збору на "Байрактари" для Збройних Сил України.

Аукціон відбувся у прямому ефірі. Загалом Притула хоче зібрати 500 мільйонів гривень.

Долучатися до збору закликали Зінченко й Подоляк

До збору на "Байрактари" закликав долучитися футболіст Манчестер Сіті Олександр Зінченко. Він зазначив, що литовці вже успішно збирали гроші на таке озброєння для України.

"Необхідна сума – 500 мільйонів гривень (15 мільйонів доларів), термін – один тиждень. Але нехай ці великі цифри вас не лякають – згадаємо литовців. Їм знадобилося три дні на Байрактар. Ну, а тепер згадаємо, що ми – українці. Чи є щось, що нам не під силу", – написав Зінченко.

Крім цього, долучитися закликав і радник керівника Офісу Президента Михайло Подоляк. Він написав, що сила України – в волонтерах, активістах, добровольцях.

"Війна з Росією – це випробування на міцність двох концепцій – вертикальної та горизонтальної систем зв‘язків. Підтримайте збір на нових "пташок" для військових. У єдності – сила", – сказав Подоляк.

Зверніть увагу – Ігор Лачен, який допомагає Притулі, про збір грошей на "Байрактари": дивіться відео