Про це в ефірі 24 каналу розповіла голова правління Центру громадянських свобод Олександра Матвійчук. Вона зауважила, що мовиться про абсолютно інший рівень відповідальності та суспільної небезпеки.

Зверніть увагу Розстріл майданівців: ДБР завершило розслідування щодо злочинів Януковича та його оточення

Експосадовців обвинувачують у вчиненні терористичного акту з метою залякування населення, незаконному перешкоджанні організації мирних зібрань, у перевищенні влади і службових повноважень, зазначила Олександра Матвійчук.

Статті про злочини проти людяності нема

Проте відбувався широкомасштабний системний наступ влади на мирне цивільне населення, який виконували у різний спосіб з використанням юридичних механізмів, додала правозахисниця.

Людей незаконно арештовували або порушували проти них сфабриковані справи – поза правовими механізмами – коли людей катували і залишали вмирати на морозі. Це все має іншу кваліфікацію, мовиться про злочини проти людяності. Так би мала звучати ця справа, якби у Кримінальному кодексі була відповідна стаття.

Олександра Матвійчук

Голова правління Центру громадянських свобод

Однак за словами голови правління Центру громадянських свобод, статті за злочини проти людяності нема, 10 обвинуваченим не пред'явили таку кваліфікацію, яка б мала конкретні правові наслідки.

Матвійчук про проблему справи Януковича та його оточення: дивіться відео

Януковичу і його поплічникам загрожує довічне ув'язнення

  • Досудове розслідування щодо злочинів на Майдані у лютому 2014 року завершили. У них звинувачують вищих посадових осіб та президента-втікача Віктора Януковича.
  • Напередодні річниці початку Майдану Ірина Венедіктова оголосила імена підозрюваних у розстрілах мирних протестувальників. Генпрокурорка озвучила список людей, що входили до злочинної групи посадовців, мовиться про 10 осіб.
  • Водночас Венедіктова сказала, що Януковичу та його поплічникам загрожує довічне ув'язнення.