Про це заявив український журналіст і публіцист Віталій Портников на своїй сторінці в Facebook.

Читайте також: Циганофобія завтра перетвориться на антисемітизм, – Портников

"Вчора не засуджували підпал ромського табору. Сьогодні наголошують на етнічному походженні учасників бійки на Бесарабці. Яка ганьба! Гинути за Україну чеченцям, виявляється, можна – і ніхто не дорікає їм походженням. Називати вулиці ім'ям генерала Джохара Дудаєва – можна. А якщо якісь покидьки, російські громадяни, побили українського громадянина – так всі відразу згадують про їхнє етнічне походження. А деякі – так і про етнічне походження побитого, щоб було зовсім "смішно" – адже "чурки" побилися, а "білі люди" дивилися. Підкреслюю: не громадянство – походження!", – написав він.

За словами журналіста, українці ще не навчилися бути толерантними щодо деяких інших національностей.

Середньовічне дикунство – і ми живемо серед таких дикунів. Це торжество дикості примушує мене із песимізмом дивитися у майбутнє,
– наголосив Портников.

Він зазначив, що не зважаючи на те, що з часом в Україні з'явиться величезна кількість робочих місць, самі українці будуть продовжувати масово виїжджати туди, де платять більше. Тому, працювати в нашу країну приїдуть вихідці з Центральної Азії, Індії, Пакистану, Китаю.

"Можна собі уявити, яке страшне майбутнє на нас всіх чекає, якщо ми не почнемо боротися з ксенофобією вже зараз, коли серед нас ще немає мільйонів нових мешканців країни, поки невідворотний процес заміщення трудових ресурсів ще не перетворив Україну на арену міжетнічних зіткнень, царство суцільної ксенофобії і майданчик для перемог неонацистських рухів", – підсумував публіцист.

Нагадаємо, 21 квітня у Києві на Лисій горі активісти націоналістичних організацій спалили табір ромів. Жителі табору розповіли, що активісти напали на них і ножами, камінням, битами та пістолетами.

А ввечері 30 квітня у центрі Києва побили народного депутата Мустафу Найєма. Чоловіки завдали кілька ударів Найєму та втекли з місця інциденту. Як з'ясувала поліція, всі учасники події – уродженці Києва, а за національністю – чеченці.