Звіт підкомісії з розслідування причин Смоленської катастрофи, який представлять навесні наступного року, буде повністю достовірним, в його основі будуть тільки доказові матеріали. Про це сказав в ефірі телеканалу TV Republika міністр національної оборони Польщі Антоні Мацеревич, передає "Польське радіо".

Читайте також: Смоленська катастрофа: Росія видалила зі звіту важливі докази

Міністра запитали, з огляду на даний підкомісії, чи є теза, що 10 квітня 2010 року під Смоленськом стався замах, найбільш правдоподібним.

Скажу так: ті матеріали і висновки розслідування, які ми маємо, дозволяють з упевненістю сказати, що це не була випадковість,
– відповів Мацеревич.

Міністр додав, що хід трагічних подій комісія зможе представити навесні 2018 року.

Антоні Мацеревич підкреслив, що перед презентацією варто очікувати "дуже багато дезінформації, атак, як особистих, так і інших, на членів комісії і на сам принцип розслідування смоленської трагедії".

"Можу запевнити в одному: я обов'язково доведу до завершення це завдання, звіт напевно буде представлений, в його основі будуть доказові матеріали, а не гіпотези і припущення, що літак, розмах крил якого становить приблизно 40 метрів, перекинувся в повітрі на висоті 5 або 6 метрів над землею. Тобто в основі документа буде не нісенітниця, а правда", – заявив Антоні Мацеревич.

Міністра додав, що Польща має "багато доказового матеріалу, який дозволяє представити хід подій.