Про це він сказав в ефірі 24 каналу та пояснив, що Трепак був людиною, яка дала нове життя розслідуванню справі вбивства активістки.

До слова Венедіктова пояснила відсторонення Трепака

"Це надзвичайно погане рішення усунути Трепака від продовження здійснювати процесуальне керівництво в справі Гандзюк, оскільки він був людиною, яка, можна сказати, "вдихнула нове життя" в це розслідування. Завдяки йому вдалось з'ясувати місце перебування одного з ключових підозрюваних – Олексія Левіна, і дуже швидко екстрадувати його з Болгарії", – зазначив він.

Трепак – це людина в Офісі генпрокуора, яка має системне і комплексне бачення того, як це розслідування може рухатись далі. Я думаю, що Венедіктовій ця справ не особливо цікава, але президент Володимир Зеленський ще рік тому взяв на себе відповідальність за те, що злочин буде розслідуваний,
– розповів Рябошапка.

Він вважає, що тепер, коли Трепак пішов з Офісу генпрокурора, ми можемо забути про те, що справа буде розслідуватись у належний спосіб.

Зверніть увагу Авакова вважаю чортом, – Сергій Стерненко про суд Лінча, Коломойського і наркобізнес

Окрім цього, колишній генпрокурор пригадав, що Венедіктова усунула Трепака й від справи нападів на Сергія Стерненка. Він вважає це справжнім реваншом, адже справа може знову повернутись в руки Нацполіціії.

Восени минулого року ми забрали цю справу з провадження Нацполіції, бо мали інформацію, що до нападів могли бути причетні працівники поліція – як колишні, так і чинні,
– сказав ексочільник Офісу генпрокурора.

"Саме розслідування було неефективним. У самому розслідуванні було дві експертизи, які були протилежні, і ми розуміли, що подальше розслідування буде спрямовуватись лише з метою притягнути виключно Стерненка до відповідальності, не враховуючи обставини, які були супутніми цьому нападу", – додав Рябошапка.

На запитання, чи можна процесуально вплинути на те, щоб справа знову не відійшла до Нацполіції, він відповів: "Це повноваження генпрокурора або його заступника змінювати підслідність. Вплинути можна виключно через публічний тиск на Офіс генпрокурора, щоб таке рішення не приймалось".

Реакція Рябошапки на відсторонення Трепака: відео

Що відомо про Віктора Трепака: головне

  • З 2015 до 2016 роки обіймав посаду першого заступника голови СБУ – начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ. А після звільнення з СБУ Трепак передав детективам НАБУ документи щодо так званої "чорної бухгалтерії" колись провладної Партії регіонів.
  • Трепак також брав участь у затриманні "судді-колядника", ексглави Львівського апеляційного адміністративного суду Ігоря Зварича у 2008 році.
  • Однією із найгучніших справ, якими займався Трепак, було вбивство Катерини Гандзюк. Заступник генпрокурора брав активну участь у спецоперації щодо виявлення і затримання підозрюваного у нападі на херсонську активістку – Олексія Левіна.