Пряма трансляція на
Останні випуски

Це як відокремлення України від СРСР, – каталонець пояснив різницю з сепаратизмом на Донбасі

- Читать новость на русском

Завтра, 1 жовтня, у Каталонії має відбутися референдум щодо від'єднання від Іспанії. Люди налаштовані рішуче і вже зайняли частину навчальних закладів, які стануть виборчими дільницями.

У найбільшій школі, у якій наразі перебувають прихильники ідеї референдуму щодо незалежності Каталонії, все відбувається дуже мирно, передає кореспондентка 24 Каналу у прямому ефірі з Іспанії.

Багато людей різного віку та соціального статусу прийшли у будівлю навчального закладу, який має стати однією із виборчих дільниць, щоб мати змогу вранці проголосувати. Відтак каталонці планують там і ночувати.

Читайте також: Сепаратизм по-испански: какую цепную реакцию может запустить отделение Каталонии

Сьогодні до школи прийшли представники поліції, аби переірити, чи це є мирне зібрання. Вони у цьому впевнились і пішли геть. Люди від того пожвавились і вітали правоохоронців окриками "Це наша поліція!"

Варто зауважити, що слід розрізняти каталонський сепаратизм в Іспанії та сепаратизм на сході України. Це абсолютно різні явища. Окрім економічних причин бажання відокремитись від Іспанії, Каталонія також має і культурні та історичні. Наприклад, вчора на мітингу, на який прийшли з 10 тисяч людей, один з активістів порівняв відокремлення Каталонії від Іспанії з відокремленням України від Радянського Союзу.

Крім того, слід розрізняти підтримку проведення "референдуму" на Донбасі та підтримку незалежності Каталонії. Це дві різні речі, оскільки сама ідея проведення референдуму за незалежність Каталонії свідчить про демократичний шлях, який обрали місцеві жителі. Для них це доказ, що в Іспанії можлива демократія. Бо це зовсім не означає, якщо людина, яка підтримує ідею референдуму, підтримує також незалежність Каталонії. Каталонці з різними політичними та громадянськими позиціями лише хочуть бути впевненими, що у них є демократія і у них є право вибору.

Читайте також: Бійня за незалежність: що буде з Каталонією, якщо та відокремиться від Іспанії

powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Коментарі