Про це в прямому ефірі 24 Каналу розповіла народний депутат Ганна Гопко.

Читайте також: Кремль хоче вивчити польський закон про "заборону бандерівської ідеології"

Наразі депутати планують зібратись на обговорення резонансного питання о 15 годині. У запланованій зустрічі візьмуть участь представники різних політичних груп, щоб вивести єдину стратегію в складному питанні. Окрім цього, до обговорення українські політики закликають дипломатів країн-міжнародних партнерів.

Ухвалення такого закону, такий крок, є теж певним механізмом тиску, залякуванням українців, які перебувають на території Польщі, працюють там. Для нас важливо завдяки співпраці з міжнародними партнерами, як США, Ізраїль, Німеччина, Бельгія, чітко говорити про важливість захисту прав українців,
– зазначила Ганна Гопко.

За словами нардепа, закон про "заборону бандерівської ідеології" може перейти "червону лінію в україно-польських відносинах, та відносинах Варшави з Тель-Авівом, Брюсселем і Вашингтоном".

Наразі Україна може нагадувати полякам про історичні події, зокрема, про операцію "Вісла", концтабори, Ризький договір, коли здійснювали поділ землі з Москвою. Однак влада, за словами Ганни Гопко, повинна займати правильну стратегічну лінію для відстоювання своїх інтересів, але не дозволити довести ситуацію до абсолютної неприйнятності.

Нагадаємо, що закон, який напередодні ухвалив Сейм, вночі 1 лютого підтримав Сенат. Президент Петро Порошенко заявив, що закон не відповідає проголошеним принципам стратегічного партнерства між Україною та Польщею і висловив стурбованість. Водночас Міністерство закордонних справ досі не втрачає надію на дружелюбність наших сусідів.