Експерти припускають, що колись на тому місці могло бути подвір'я гончаря. Детальніше про знахідки – у сюжеті 24 каналу.

Зверніть увагу Пам'ятку архітектури VIII – X століття руйнують заради встановлення "Матінки Божої"

Науковці знайшли десятки залишків глиняного посуду та спеціальну піч – так званий, гончарний горн. Зліплений він із глини та за давньою технологією – укріплений битим посудом.

Ці знахідки археологи буквально врятували, бо забудовники зібралися зводити багатоповерхівку без попередніх розкопок. І лише під тиском археологів погодилися профінансувати дослідження.

Ми сподіваємося, що з цих розкопок почнеться стабільне застосування закону про охорону пам'яток. Так має бути, так є в усьому цивілізованому світі. Досі у нас це було винятком,
– наголосив археолог Михайло Сиволап.

З черепків зберуть глечики у Черкаському археологічному музеї. Тут уже очистили та просушують перед вивченням посуд та кахлі.

Унікальні знахідки археологів: фото Черкаського археологічного музею Середньої Наддніпрянщини


За словами археологів, історія заснування Черкас починається із XIII століття, але люди там жили ще з кам'яного віку. Найбільше нашарувань культури є саме в центральній частині міста, поруч із Дніпром. Вздовж річки тягнулись найдавніші вулиці та хати.

"У проміжках між ямами та перекопами, звичайно, є незаймані ділянки. Там трапляються матеріали і скіфського періоду. Зокрема – скіфська ліпна кераміка", – прокоментував Антон Дєткін, працівник археологічного музею.

Але відколи у Черкасах почали будувати багатоповерхівки, досліджують землю під ними лише вдруге. Спеціалісти запевнили, що через забудову без розкопок уже втрачено 50% історії міста.