У розпорядженні Центру протидії корупції опинилася порівняльна таблиця до проєкту закону, а також внутрішні офіційні документи. Про це мовиться на сайті ЦПК.

Важливо Чому Микитась дав свідчення проти Татарова: чи була це угода зі слідством

Згідно з проєктом закону, генпрокурор зможе втручатися у розслідування справ НАБУ, а діяльність ВАКС взагалі обмежать.

Що передбачає законопроєкт

  • У НАБУ можуть забрати право розслідувати справи про корупцію ТОП-посадовців (включно з президентом та прем'єром), а також хабарі на суму понад 1,135 мільйона гривень. Це означає, що НАБУ доведеться займатися побутовою корупцією, тобто хабарями патрульних поліцейських або чиновників в сільрадах.
  • У разі ухвалення законопроєкту ВАКС розглядатиме не усі корупційні справи, а лише ті, які розслідуватиме НАБУ.
  • САП позбавлять можливості прямої співпраці з іноземними правоохоронними органами. Така співпраця зможе бути реалізована лише через Офіс генпрокурора.

Керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін напередодні заявив, що ОП готує терміновий законопроєкт щодо діяльності НАБУ та ВАКС, який по суті знищує антикорупційну реформу. За словами активіста, документ готується заради "порятунку" заступника голови ОП Олега Татарова.

Отримані нами документи свідчать, що до процесу розробки законопроєкту на захист Татарова від НАБУ була залучена генпрокурорка. Ірина Венедіктова дала своїм заступникам офіційне доручення внести пропозиції до нього,
– заявили в ЦПК.

Що відомо про справу проти Олега Татарова

  • У НАБУ підозрюють заступника голови ОП Олега Татарова в хабарництві в одному з епізодів справи про квартири Національної гвардії.
  • За словами директора бюро Артема Ситника, Татаров, будучи юристом "Укрбуду", разом з власником компанії Максимом Микитасем дав хабар у вигляді паркомісця експерту Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС за заниження вартості житлового комплексу з 81 до 7 мільйонів гривень.
  • Татаров вважає підозру НАБУ "особистою помстою" Ситника. На його переконання, справа проти нього сфабрикована, і він має намір "довести невинуватість правовими методами".