Про це повідомляє LB.ua.

Валерій Хорошковський покинув Україну ще наприкінці 2012 року, при цьому законом "Про вибори народних депутатів" встановлено, що кандидатом у депутати може бути лише той, хто проживав в Україні протягом останніх п'яти років.

Як інформує видання, Хорошковський надав Центрвиборчкому два документи, які пояснюють його тривалу відсутність у країні.

Перший - довідка з медзакладу в Ізраїлі, де він нібито перебував на лікуванні понад сім місяців.

Другий - довідка про те, що Хорошковський, як співробітник якоїсь української фірми, довгий час перебував у відрядженні за кордоном.

На підставі цих документів ЦВК ухвалила рішення про реєстрацію кандидата.

Згідно із законом "Про громадянство України" визначено, що безперервним проживанням на території України є проживання, коли разовий виїзд за кордон у приватних справах не перевищував 90 днів, а сумарно за рік - 180 днів.

Однак, не є порушенням вимоги про безперервне проживання виїзд особи за кордон у службове відрядження, на навчання, у відпустку, на лікування за рекомендацією відповідного медичного закладу.

Побічно цю інформацію підтверджено в офіційній відповіді члена ЦВК Олександра Осадчука, "який курує" в комісії партію Сергія Тігіпка, на запит видання.

"З метою уточнення терміну проживання в Україні пана В. Хорошковського проведено додаткове вивчення матеріалів про його перебування за межами країни, в тому числі направлено запит до Державної прикордонної служби України. Додаткові документи про підтвердження законності перебування за кордоном подав і В. Хорошковський. Після комплексного опрацювання наявних у Центральній виборчій комісії документів ухвалено колегіальне рішення про відсутність підстав для відмови В. Хорошковському в реєстрації його кандидатом у народні депутати України", - йдеться в документі.

Як відомо, ЦВК відмовила Святославу Піскуну в реєстрації на дострокові парламентські вибори через те, що той не проживав на території України з осені 2012 року по березень 2014 року.

Між тим, партія "Сильна Україна" Сергія Тігіпка включила другим номером у списку на позачергові вибори Верховної Ради екс-віце-прем'єра Валерія Хорошковського.

Досі Хорошковський перебував за кордоном, куди виїхав в кінці 2012 року, після того, як звільнився з посади віце-прем'єра з питань євроінтеграції.