Як зазначили у прес-службі Луганської обласної військово-цивільної адміністрації, серед лідерів — міста Рубіжне та Сєвєродонецьк (тут більше немає пам'ятників Володимиру Леніну), серед районів — Біловодський, Білокуракинський, Кремінський і Сватівський.

Водночас в Лисичанську залишилося 6 з 11 пам'ятників, які мають бути знесені, не кращі справи й у Старобільському (7 з 10), Троїцькому (10 з 12), Марківському (5 з 8) і Міловському (4 з 7) районах.

"Я особисто візьмуся за керівників населених пунктів, які тягнуть із демонтуванням "ідолів" тоталітарного режиму в Україні. На Луганщині не має місця для культу поклоніння забальзамованому мерцю, який будував свою владу на кістках українського народу", – наголосив керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Георгій Тука.

Мені остогиділо слухати скиглення сепаратистів щодо неправомірності зносу та демонтування пам’ятників. У мене є пропозиція до ватажків терористів: якщо вам так дорогі ці символи, то забирайте їх. Присилайте свій транспорт, завантажуйте їх та й моліться на них у себе скільки завгодно. Ми перешкоджати не будемо. Я навіть зі своєї кишені обіцяю дати вантажникам "на пляшку" за їх роботу,
— додав він.

До слова, у п'ятницю, 21 серпня, у місті Змієві, що в Харківській області, демонтували пам'ятник Іллічу.