Про це він повідомляє "Радіо Свобода".

Турчинов стверджує, що через це блокування "без будь-яких підстав, без будь-якої аргументації" було зірване парламентське засідання, і Верховна Рада не змогла схвалити закон, що визначає Росію державою-агресором.

Читайте також: Турчинов розповів, чому питання Криму не було в законопроекті про реінтеграцію Донбасу

Глава РНБО також прокоментував зауваження народних обранців до згадки в тексті головного законопроекту мінських угод, і звернув увагу на те, що вони не були предметом документа і мали на меті тільки наголосити на пріоритетності виконання безпекових пунктів усіх трьох домовленостей.

Як сказав Турчинов, "мінський формат – це єдиний політико-дипломатичний формат протидії російській агресії невійськовим шляхом", що визнаний усім світом. Він нагадав, що саме до цього формату прив’язані всі санкції щодо Росії – ЄС, США, інших країн.

Глава РНБО наголосив, що припинення існування мінського формату автоматично припинить ці санкції проти Росії. Тому, за словами Турчинова, ті, хто хоче торпедувати мінські угоди, "фактично виконує завдання Росії щодо припинення санкцій", і тому "немає виправдання" цій "свідомій провокації" – так він назвав дії низки депутатів.

Турчинов нагадав, що в результаті компромісу було узгоджено взагалі зняти з тексту законопроекту згадки про мінські угоди, аби ухвалити документ у першому читанні і продовжити роботу над ним, тому "нічим не можна виправдати" відмову голосувати за цей законопроект.

Нагадаємо, 5 жовтня народним депутатам так і не вдалося домовитися та проголосувати законопроект щодо реінтеграції окупованих територій Донбасу, тож вечірнє засідання Ради було закрито.