Відповідний контракт був ухвалений 30 квітня у рамках Міжнародної оборонної виставки DEF2019 у Стамбулі, повідомили "Укрінформ".

Читайте також: Росія випробовує на Донбасі новітню систему орбітального придушення, – InformNapalm

За контрактом, Україна постачатиме Туреччині українські протитанкові керовані ракети "Конус" дальністю п'ять кілометрів. Їх виготовляє київський ДККБ "Луч" для турецьких основних бойових танків Т-84-120 і Т-74-120. Натомість Україна отримає термальні камери для протитанкових систем типу Dörtgöz-S і військову рацію виробництва компанії ASELSAN.

Варто зауважити, що турецька корпорація ASELSAN є ключовим закордонним партнером України у програмі переоснащення ЗСУ новими системами тактичного зв'язку УКХ-діапазону, що відповідають стандартам НАТО.

Підписання угоди між Україною та Туреччиною
Підписання угоди між Україною та Туреччиною

Співробітництво з турецькою корпорацією Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu дозволить у майбутньому постачати високоточну зброю не лише турецьким Збройним силам, але й збільшити присутність української продукції на інших ринках. Зокрема до країн Близького Сходу та Південно-Східної Азії, які також використовують танки з 120-міліметровими гарматами.

До слова, керована ракета "Конус" здатна вражати ціль на відстані п'яти кілометрів, що значно перевищує дальність стрільби звичайних танкових снарядів. Тандемна бойова частина ракети здатна знищити динамічний захист ворожого танку та пробити до 800 міліметрів броні.

Про топ-5 країн, які найбільше витратили на військову сферу у 2018 році – читайте тут.