Міжнародна група вчених підрахувала, який обсяг викинутих в атмосферу парникових газів пов'язаний з туризмом. З'ясувалося, що використання транспорту, проживання в готелях, харчування та інші потреби мандрівників призводять до виділення 8% всіх парникових газів на планеті. Дослідження опубліковане в журналі Nature Climate Change.

Читайте також: Як не стати "заручником" аеропорту: права авіапасажирів


Туристи в Лондоні

Сукупність усіх викидів CO2 та інших парникових газів, причиною яких стала певна діяльність, називають вуглецевим слідом. Щоб обчислити його, підсумовують викиди на всіх етапах діяльності.

Автори нової роботи проаналізували базу даних Eora MRIO, що містить інформацію про міжгалузеву балансі економіки 187 країн і 35 екологічних факторах, включаючи забруднення повітря і виділення парникових газів. Ці відомості зіставили зі статистикою Всесвітньої туристської організації про товари і послуги для мандрівників в різних країнах. Були враховані дані про міжнародний та внутрішній транспорт, забезпечення проживання, харчування та покупок, включаючи одяг і сувеніри.

Дослідники вивчили дані про 160 країнах в період з 2009 по 2013 рік. За цей час обсяг викидів CO2 на рахунку туризму виріс з 3,9 до 4,5 гігатонн еквіваленту вуглекислого газу. Цей процес пов'язаний з ростом доходів: люди можуть дозволити собі більш далекі поїздки, тому вуглецевий слід подорожей збільшується. За оцінками вчених, до 2025 року цей показник може вирости до 6,5 гігатонн.

Найбільший внесок у зростаючий вуглецевий слід туризму належить США: американці багато подорожують, а США приваблюють безліч туристів з інших країн. Також серед "винуватців" небезпечних викидів виявилися Китай, Німеччина та Індія.