Джерела публікації – листування в месенджері та фотографії, надані журналістами Al Jazeera Türk і Selahattin Günday.

Координаційна група була створена з високопоставлених військових чиновників, серед них було два бригадири і одинадцять полковників. Вони були зосереджені в основному в Стамбулі і Сакарья.

Журналісти припускають, що існували й інші групи у турецьких містах.

Як з’ясували експерти Bellingcat, один з організаторів перевороту майор Челебіоглу створив в WhatsApp групу, яку назвав Yurtta sulh ("Мир у домі"). Він додав до групи ряд військових і передавав інформацію в Анкару.

У розмовах згадуються запити на підтримку з повітря і пропонується нанести удар по Босфорському мосту.

Експерти повідомляють про хаотичність повідомлень. Один з діалогів стався вже вранці, коли стало відомо, що переворот не вдався:

– Ми повинні бігти?
– Вибір за вами.
– Ми ще не вирішили, але залишили наші позиції. Я закриваю цю групу. Видаліть це повідомлення, якщо хочете.

З переговорів випливає, що планувалося одночасно взяти під контроль більшість стратегічних місць в країні, наприклад, Босфорський міст, площу Таксим, міжнародні аеропорти, штаб-квартиру поліції, Стамбульську фондову біржу, турецьку телерадіокомпанію (ці місця розташовані в Стамбулі).

Нагадаємо, у ніч на 16 липня в Туреччині сталася спроба захоплення влади військовими. Вони намагалися скинути уряд, проте їхнє повстання придушили. Під час заворушень загинула 208 людей, які стали на захист демократії, а також 104 учасники спроби державного перевороту.

Уже у неділю, 17 липня, турецька влада заявила, що практично всі учасники спроби військового перевороту затримані, контроль над країною відновлений.