Таку думку сайту "24" висловив директор Агентства моделювання ситуацій Віталій Бала.

Читайте також: Я не хочу бути президентом України, – Саакашвілі у інтерв'ю Die Zeit

За словами політолога, бажання влади позбутися Саакашвілі може переважити всі аргументи, які не дозволяють його депортувати найближчим часом через розгляд у судах інших скарг. Це, говорить Бала, не буде різким негативним аспектом з точки зору порушення законодавства, але не буде зовсім чистим з моральних аспектів і з точки зору юридичної складової.

Водночас, на переконання експерта, влада може не зовсім розуміти суть загрози Саакашвілі. Зокрема, зазначає Віталій Бала, протестні рухи, які розпочалися 1 грудня 2013 року, досі не завершилися. Люди, розповідає він, тоді вийшли на вулиці, оскільки хотіли змін у країні, жити в країні рівних можливостей.

Загроза Саакашвілі в тому, що він виступає каталізатором протестного руху, що розпочався в 2013 році і не завершився. На прикладі екс-глави Грузії українці бачать повторення дій попередньої влади. Чим більше дії влади будуть направлені на утискання цих протестів, тим більша ймовірність, що вони ставатимуть більш масовими,
– вважає Бала.

Фахівець зауважує: якщо так продовжуватиметься, не буде кардинальних змін у середині країни, то рівень участі в протестах може сильно зрости. І цим Саакашвілі небезпечний.

Навіть, якщо Саакашвілі і депортують, то протестні настрої можуть бути використані іншими політичними силами з більшою підтримкою українців. Тому оптимальний вихід для влади – виконувати обіцянки, які вони давали на Майдані. В іншому випадку замість Саакашвілі буде хтось інший,
– наголошує Віталій Бала.

При цьому політолог застерігає: ці протести, враховуючи бойові дії на Донбасі, можуть мати неприємні наслідки з точки зору майбутнього України. Тому потрібна революція в реформах, а не дій вулиці.

Нагадаємо, 5 лютого Київський апеляційний адміністративний суд визнав законною відмову Державної міграційної служби надати статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту, екс-президентові Грузії Міхеілу Саакашвілі.