"СМM помітила, що інтенсивне збройне зіткнення відбувалося з використанням танків, важкої артилерії, автоматичних гранатометів, мінометів, важких кулеметів і стрілецької зброї і легких озброєнь. З їх (спостерігачів) приходом з 9:35 до 15:00, СММ спостерігала і реєструвала 1166 вибухи, викликані, головним чином, артилерійськими і мінометними снарядами. СММ оцінила, що зброя з калібром більше, ніж 100 мм була використана обома сторонами під час бойових дій", — йдеться в оприлюдненому в ніч на понеділок звіті СММ ОБСЄ за 12 квітня.

Представники Місії відзначили, що обстріли з легких озброєнь велися з контрольованих "ДНР" Київського і Куйбишевського районів Донецька, у лісах за 1 км на південний схід від Спартака і шахти "Бутівка-Донецька" (за 12,5 км на північний захід від Донецька ). Українські військові вели вогонь з боку шахти "Вентсвол" (поблизу Макіївки).

Читайте також: Росія активно готує своїх військових

Також спостерігачі відзначили, що були обстріляні контрольовані українськими військовими населені пункти Опитне і Піски, а також підконтрольні терористам вежа донецького аеропорту, Спартак, а також Volvo-центр та Київський район Донецька.

У Місії повідомили, що не в змозі оцінити, хто став ініціатором бою.

Нагадаємо, за даними прес-центру АТО, 12 квітня ситуація у зоні проведення Антитерористичної операції залишалася напруженою. Терористи здійснювали обстріли з великокаліберної артилерії.