Суд вирішив направити на доопрацювання протокол, який поліцейські склали на чоловіка. Про це у прямому ефірі повідомила кореспондентка 24 каналу.

Читайте також У Києві поліція застосувала дрони для контролю карантину: відео

Причиною стало його неналежне оформлення – немає ані показань свідків, ані жодних доказів того, що Бур'янов вчинив правопорушення. Ба більше, у протоколі вказано, що свідків події взагалі немає. Хоча на відео, яке поширили у соцмережах, видно чимало людей, зокрема журналістів.

Чоловік вирішив переплисти річку до Гідропарку: дивіться відео

Адвокат чоловіка запевнив, що суд взагалі мав би закрити справу. Адже в адміністративному судочинстві не передбачене її повернення до поліції. Сам Бур'янов вважає, що не порушував українського законодавства. Оскільки, згідно з Конституцією, обмежити рух та інші права громадян так, як це зробив Кабмін, може лише Верховна Рада, ввівши надзвичайний стан.

До теми Надзвичайний стан в Україні: що означає закон і як жити в його умовах

Чоловік зазначив: саме це він намагався пояснити поліції та просто просив його пропустити, а не хотів дістатися спортивного майданчика, як всі говорять.

Вони виконували злочинний наказ та незаконно мене затримували. Позбавили мене свободи, гідності й узагалі – права на пересування,
– наголосив Бур'янов.

Зазначимо, що він уже подав декілька заяв до Державного бюро розслідувань: на Кабмін, який нібито не мав права вводити такі обмеження, а також на поліцейських, які, на його думку, затримали його незаконно.

Бур'янов прокоментував 24 каналу скандал з поліцією:

Суперечки спортсменів та поліції в Гідропарку: що відомо

6 квітня у Києві поліція перекрила в'їзди до Гідропарку через спортсменів, які попри карантин продовжували відвідувати там тренажери. Вони зібралися там, аби протестувати проти закриття Гідропарку. Як наслідок поліція затримала двох найактивніших протестувальників.

Організатори акції довго сперечалися з поліцейськими, які працювали на місці. Трансляцію звідти вів один з організаторів громадський активіст Михайло Ковальчук. Правоохоронці вимагали у чоловіка продемонструвати його посвідчення особи. За рішенням Кабміну, з 6 квітня через карантин усі зобов'язані постійно мати його при собі.

Ковальчук зі свого боку наполягав на тому, що таке рішення є незаконним. Відтак він відмовлявся демонструвати посвідчення особи. Після суперечки, яка тривала майже пів години, правоохоронці запропонували Ковальчуку поїхати до райвідділку поліції.

Давайте поїдемо до райвідділку. Але я не поїду туди самотужки, тому можете мене затримувати. Я відмовляюся з вами їхати, оскільки я не порушував жодного закону України,
– заявив активіст.

Після цього поліцейські провели Михайла Ковальчука до службового автомобіля. Опинившись в авто поліції, він вирішив припинити трансляцію.

Цікаво У Запоріжжі закрили острів Хортицю, але громадський транспорт працює

У поліції згодом повідомили, що затримали і склали адміністративні протоколи щодо двох осіб. Другим затриманим поліцією, найімовірніше, є ветеран "Азову" Сергій Бригадир. Саме з ним опублікував фото з відділку Михайло Ковальчук.

Правоохоронці зазначили, що адміністративні протоколи стосуються порушення правил карантину. Мовляв, один з можливих порушників був на вулиці без маски, а інший без документів гуляв у парку.

Суперечка спортсменів і поліції через закриття Гідропарку: дивіться відео

Що відомо про закриття Гідропарку

Кабінет Міністрів України своїм рішенням заборонив з 6 квітня відвідувати парки і сквери, а також пересуватися вулицями більш як по двоє людей.

Попри обмеження, які діяли і раніше, спортсмени продовжували відвідувати "качалку" у столичному Гідропарку. Вони мотивували це тим, що вона розташована на свіжому повітрі, тож не становить жодної загрози.

Поліція вирішила 5 квітня закрити усі входи до Гідропарку. У відповідь спортсмени організували акцію протесту проти таких дій правоохоронців.

Поліція перекрила входи до Гідропарку: дивіться фото видання "Страна"