З ручною пилою проти електроопор. Російське ФСБ опублікувало відео затримання в Криму начебто українського диверсанта. Українець Генадій Лемешко нібито мав підірвати лінії електропередач. А ще хотів влаштувати диверсію на трасі до Судака. Родичі кажуть, що чоловік не винен.

В травні звільнився з армії, і поїхав в Маріуполь на заробітки. Як він потрапив в окупований Крим не знають, матір стверджує – з хлопця зізнання витягли силою, бо на відео видно синці.

В Криму почали нову хвилю полювання на так званих диверсантів, стверджують правозахисники. В серпні минулого року російські силовики похвалились, що затримали так звану групу диверсантів – ветерана АТО з Енергодару Євгена Панова та мешканця Криму, який був родом з Львівщини – Андрія Захтея.

Читайте також: Розбитий ніс і садна, – матір затриманого у Криму "агента СБУ" заявила про тортури над сином

Таким чином окупаційна влада на півострові проводить політику мілітарізації, і поступово перетворює Крим з курорту на військову базу.

Найбільш загрозливою частиною цієї політики стала порушення прав людини, обмеження прав людини. Навіть обмеження мирних зібрань. Вцілому це відповідає цілям мілітарізації,
– розповіла координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник.

Чергова легенда ФСБ про українського диверсанта – спроба залякати мешканців Криму, вважають в Службі безпеки України.

Вважаємо, що подібні фейкові новини потрібні російським спецслужбам для залякування населення півострова, яке все частіше висловлює незадоволення окупаційною владою,
– заявила речниця Служби безпеки України Олена Гітлянська.

І залякують людей не тільки з допомогою спецслужб, а і кримських ополченців. Так звану "народну самооборону Криму", яка брала участь в анексії півострова, окупаційна влада, офіційно нарекла "дружинніками".

Однак зараз вони стали практично не доторканими. За злочини проукраїнських активістів жодного не покарали, кажуть правозахисники. А зараз взагалі виконують функції військових.

Наприклад, в 2015 році їм виділили з місцевого бюджету 258 мільйонів рублів, це майже 110 млн гривень. Зарплату дали на рівні військових – 20 тисяч. Надали зброю та навіть БТРи. І розкручують нову легенду – народні ополченці в Криму нібито з'явились не 3 роки тому, а під час Другою світовою війни